X + Snapchat = E-Commerce

 In Blog PR Calling

By przyciągnąć uwagę potencjalnego nabywcy oraz podnieść przychody prowadzonego biznesu, warto zainteresować się panującymi trendami. Do jednych z nich, niewątpliwie, należy aplikacja Snapchat. Co sprawi, że ten kanał stanie się najbardziej efektywny? Poniżej kilka kwestii dla zielonych w temacie. 

O samej apce (w wielkim skrócie) można przeczytać post wcześniej. Tam również pojawia się informacja na temat tego, czy rzeczywiście warto swój biznes wzbogacić o właśnie ten rodzaj komunikacji z klientem. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie i okaże się, że „czemu nie”, to warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii.

Snapchat zaliczany jest do grona aplikacji mniej poważnych, ponieważ służy głównie rozrywce, a nie celom biznesowym. Duże znaczenie, w ogólnym postrzeganiu aplikacji przez społeczeństwo, ma także średnia wieku użytkowników, która według NapoleonCat wynosi mniej niż 18 lat.

Tytułowy X 

W tym przypadku niewiadomą jest osoba, która dzięki aplikacji pomoże stworzyć oczekiwany wizerunek marki. Wbrew pozorom, by uzyskać wyznaczony efekt, ta osoba jest niezbędna. Obowiązek związany z prowadzeniem marki na Snapchacie najlepiej wykona ktoś, kto rzeczywiście zna i rozumie potrzeby klienta – na przykład jeden z nich.

Przed rozpoczęciem komunikacji za pośrednictwem Snapchata należy spełnić kilka technicznych kwestii, jak na przykład:

– Smartfon z najnowszym oprogramowaniem. Samo urządzenie nie musi być najnowszej generacji z super najlepszym procesorem. Ważniejszą kwestią jest oprogramowanie, ponieważ najnowsze aktualizacje aplikacji działają zgodnie z najnowszymi aktualizacjami oprogramowania.

– Osobna karta SIM – numer telefonu jest niezbędny do założenia konta. Oczywiście można je założyć na prywatnym numerze, jednak by mieć pewność, że nie dojdzie do synchronizacji kontaktów, warto zainwestować parę złotych w osobny.

Co jeszcze? 

Krótko, zwięźle i na temat.
Bardzo ważna jest umiejętność przekazywania treści w krótkiej formie – dobrym kandydatem na to stanowisko będzie osoba posiadająca doświadczenie, na przykład z Twitterem (może to tam należy szukać nowego pracownika?). W tym momencie trzeba pamiętać o tym, że Snapchat umożliwia jeszcze mniejszą ilość znaków, bo około 30. Oczywiście przekaz można wzbogacić o treść dodaną za pomocą „pisaka”. Doświadczenie jednak mówi, że użytkownik odczytujący snapa, najpierw skupia uwagę na tekst na szarym pasku.

Kreatywność 
Osoba zajmująca się obsługą firmowego konta na Snapchacie może, lecz nie musi, znać się na prowadzonym przez firmę marketingu. Wiedza na ten temat wydaje się zbędna, ponieważ do jej obowiązków należy bezpośredni kontakt z konsumentem, a nie podejmowanie istotnych decyzji. Ważna jest kreatywność, oryginalność oraz dynamizm – czyli cechy, jakie posiadają główni użytkownicy aplikacji.

Dyspozycyjność 
Obsługa profilu firmowego w aplikacji Snapchat, podobnie jak wiele innych kanałów social media, wymaga poświęcenia czasowego. Prawidłowo prowadzona komunikacja z klientem polega na ciągłym budowaniu pewnego rodzaju społeczności, gdzie stale pojawiają się informacje, na które trzeba reagować. Należy pamiętać, że obsługa tego kanału nie opiera się jedynie na publikowaniu treści, ponieważ równie istotne jest śledzenie oraz odpowiadanie na potrzeby klientów.

Powyższe przykłady przedstawiają jedynie podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kandydat mający obsługiwać konto firmy w aplikacji Snapchat. Na przykład:

– branża odzieżowa:
Dodatkowym atutem będzie ogólne rozeznanie w świecie mody.

– branża spożywcza:
Tutaj analogicznie – plusem będzie znajomość podstawowych zasad odżywiania.

– branża wydawnicza:
Otwartość na różne gatunki literackie.

Recommended Posts

Leave a Comment

Napisz do nas

Not readable? Change text.