fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

PR Pulse

iTaxi instaluje przesłony w swoich autach

iTaxi, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, rozpoczęło proces zabezpieczenia kierowców i ich pasażerów poprzez wdrożenie nowych procedur oraz instalacji przesłon w taksówkach. Dla mediów przygotowaliśmy komunikat prasowy, w którym poinformowaliśmy o podjętych działaniach.

Publikacje na temat podjęty działań ukazały się w ponad 50 kluczowych mediach, które zainteresowały się aktywnościami spółki. Napisali o nich dziennikarze z m.in.:

 • Puls Biznesu
 • Wprost
 • Rzeczpospolita
 • Business Insider
 • Auto Świat
 • Super Express
 • WirtualneMedia
 • AntyApps

Temat zabezpieczeń w iTaxi ukazał się również w programie UWAGA! Koronawirus, reportażu przygotowanym przez Onet.pl „Koronawirus: Warszawa. Jak stolica radzi sobie w czasach pandemii?” oraz TVP3 Kronice Krakowskiej.

Źródło: uwaga.tvn.pl

 

Źródło: Onet.pl

 

Źródło: krakow.tvp.pl

 

Poniżej zamieszczamy materiał prasowy iTaxi:

W obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa dużym wyzwaniem staje się podróżowanie. Polacy rezygnują z komunikacji miejskiej na rzecz własnego samochodu, decydują się na pracę z domu, a zakupy robią przez internet. Jednak nie wszystkie sprawy można „załatwić” zdalnie bez przemieszczania się. W takich sytuacjach warto skorzystać z taksówek iTaxi.

Wprowadzamy działania profilaktyczne i ochronne dla Kierowców i Pasażerów. Jesteśmy w trakcie produkcji przesłon zabezpieczających Kierowców i Pasażerów do pojazdów współpracujących z nami Kierowców. Oczekujemy też na hurtową dostawę do naszych głównych ośrodków dystrybucji płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni pojazdów, dla wszystkich zainteresowanych tym Kierowców. Rekomendujemy i ułatwiamy zakupy rękawiczek ochronnych i masek dla naszych pracowników obsługi lotniska i Kierowców. Czekamy też na dostawę urządzeń ozonujących i na początku tygodnia będziemy je udostępniać Kierowcom. Robimy wszystko, żeby zapewnić naszym Pasażerom najlepszy sposób przemieszczania sięmówi Andrzej Padziński, członek Zarządu iTaxi, dyrektor ds. floty w iTaxi.

Do przenoszenia wirusa u ludzi dochodzi drogą kropelkową. Wystarczy, że zakażona osoba kaszle lub kicha. Wirus może również dostać się do organizmu, jeśli człowiek dotknie zakażonego przedmiotu lub powierzchni, a następnie dotknie się w okolicach twarzy. Dlatego tak istotne jest by bez względu na wprowadzone środki zabezpieczające, dbać o odpowiednią higienę.

Wszystkim naszym Klientom i współpracownikom przypominamy, aby:

 • unikać kontaktu fizycznego (uścisk dłoni)
 • regularnie myć ręce mydłem lub dezynfekować dłonie żelami antybakteryjnymi, lub na bazie alkoholu 60%
 • przecierać klamki drzwi oraz powierzchnie kontaktowe w aucie środkiem dezynfekującym lub innym na bazie alkoholu min. 60%
 • unikać dotykania dłońmi twarzy, ust, oczu, nosa
 • unikać dotykania dłońmi klamek i drzwi w miejscach publicznych
 • używać łokcia lub nadgarstka do włączników świateł i kontaktów, w trakcie korzystania z nich w miejscach publicznych
 • stosować chusteczki antybakteryjne
 • przy kaszlu/kichaniu używać chusteczek lub zgięcia łokcia

Zapraszamy także do obejrzenia filmu, w którym znajduje się więcej informacji o zabezpieczeniach:

Zachęcamy również do odwiedzenia bloga iTaxi i zapoznanie się z wpisem: Zapewniamy bezpieczny transport.

Tagi

Powiązane artykuły

Język inkluzywny w komunikacji – jak go stosować

Czytaj więcej

PR w branży finansowej

Czy prowadzenie PRu dla firmy z branży finansowej jest trudniejsze niż dla innych?

Czytaj więcej

PR-owe ABC dla firm technologicznych

Jak prowadzić działania PR-owe dla firm z branży IT, żeby w pełni wykorzystać potencjał komunikacyjny?

Czytaj więcej

Jak działa agencja PR?

Czytaj więcej

Jak wysłać informację prasową?

Wskazówki i porady, jak dobrze wysłać informację prasową.

Czytaj więcej

Jak pozycjonować ekspertów firmy?

Maria Rotkiel często pojawia się w mediach jako ekspertka w dziedzinie psychologii, prof. Jerzy Bralczyk zawsze komentuje tematy związane z językoznawstwem, a dr Paweł Grzesiowski udziela ostatnio wielu wywiadów w kontekście epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej

Jak PR może wesprzeć employer branding?

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy językowe Polaków

Dziennie w sieci popełniamy aż 14 188 błędów językowych. Jakie są najczęstsze i co zrobić, żeby było ich jak najmniej?

Czytaj więcej

Multitasking w pracy PR-owca

Multitasking w pracy PR-owca musi iść w parze z dobrą organizacją czasu - tylko wówczas wielozadaniowość oznacza efektywność.

Czytaj więcej

7 zasad dobrego follow-up’u

Jeśli po wysyłce informacji prasowej, propozycji wywiadu czy zaproszeń na konferencję prasową odpowiedzi od dziennikarzy jest niewiele albo nie ma ich wcale, PR-owcy sięgają po stare, sprawdzone narzędzie: „follow-up”.

Czytaj więcej