fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

iTaxi

iTaxi instaluje przesłony w swoich autach

iTaxi, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, rozpoczęło proces zabezpieczenia kierowców i ich pasażerów poprzez wdrożenie nowych procedur oraz instalacji przesłon w taksówkach. Dla mediów przygotowaliśmy komunikat prasowy, w którym poinformowaliśmy o podjętych działaniach.

Publikacje na temat podjęty działań ukazały się w ponad 50 kluczowych mediach, które zainteresowały się aktywnościami spółki. Napisali o nich dziennikarze z m.in.:

 • Puls Biznesu
 • Wprost
 • Rzeczpospolita
 • Business Insider
 • Auto Świat
 • Super Express
 • WirtualneMedia
 • AntyApps

Temat zabezpieczeń w iTaxi ukazał się również w programie UWAGA! Koronawirus, reportażu przygotowanym przez Onet.pl „Koronawirus: Warszawa. Jak stolica radzi sobie w czasach pandemii?” oraz TVP3 Kronice Krakowskiej.

Źródło: uwaga.tvn.pl

 

Źródło: Onet.pl

 

Źródło: krakow.tvp.pl

 

Poniżej zamieszczamy materiał prasowy iTaxi:

W obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa dużym wyzwaniem staje się podróżowanie. Polacy rezygnują z komunikacji miejskiej na rzecz własnego samochodu, decydują się na pracę z domu, a zakupy robią przez internet. Jednak nie wszystkie sprawy można „załatwić” zdalnie bez przemieszczania się. W takich sytuacjach warto skorzystać z taksówek iTaxi.

Wprowadzamy działania profilaktyczne i ochronne dla Kierowców i Pasażerów. Jesteśmy w trakcie produkcji przesłon zabezpieczających Kierowców i Pasażerów do pojazdów współpracujących z nami Kierowców. Oczekujemy też na hurtową dostawę do naszych głównych ośrodków dystrybucji płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni pojazdów, dla wszystkich zainteresowanych tym Kierowców. Rekomendujemy i ułatwiamy zakupy rękawiczek ochronnych i masek dla naszych pracowników obsługi lotniska i Kierowców. Czekamy też na dostawę urządzeń ozonujących i na początku tygodnia będziemy je udostępniać Kierowcom. Robimy wszystko, żeby zapewnić naszym Pasażerom najlepszy sposób przemieszczania sięmówi Andrzej Padziński, członek Zarządu iTaxi, dyrektor ds. floty w iTaxi.

Do przenoszenia wirusa u ludzi dochodzi drogą kropelkową. Wystarczy, że zakażona osoba kaszle lub kicha. Wirus może również dostać się do organizmu, jeśli człowiek dotknie zakażonego przedmiotu lub powierzchni, a następnie dotknie się w okolicach twarzy. Dlatego tak istotne jest by bez względu na wprowadzone środki zabezpieczające, dbać o odpowiednią higienę.

Wszystkim naszym Klientom i współpracownikom przypominamy, aby:

 • unikać kontaktu fizycznego (uścisk dłoni)
 • regularnie myć ręce mydłem lub dezynfekować dłonie żelami antybakteryjnymi, lub na bazie alkoholu 60%
 • przecierać klamki drzwi oraz powierzchnie kontaktowe w aucie środkiem dezynfekującym lub innym na bazie alkoholu min. 60%
 • unikać dotykania dłońmi twarzy, ust, oczu, nosa
 • unikać dotykania dłońmi klamek i drzwi w miejscach publicznych
 • używać łokcia lub nadgarstka do włączników świateł i kontaktów, w trakcie korzystania z nich w miejscach publicznych
 • stosować chusteczki antybakteryjne
 • przy kaszlu/kichaniu używać chusteczek lub zgięcia łokcia

Zapraszamy także do obejrzenia filmu, w którym znajduje się więcej informacji o zabezpieczeniach:

Zachęcamy również do odwiedzenia bloga iTaxi i zapoznanie się z wpisem: Zapewniamy bezpieczny transport.

Tagi

Powiązane artykuły

PR w dobie COVID-19

Sporo PR-owców zastanawia się teraz – czy w obliczu powagi wydarzeń i wpływu koronawirusa na polską i globalną gospodarkę – można komunikować inne tematy? Wręcz – czy wypada proponować dziennikarzom tematy zastępcze, niezwiązane z COVID-19 – wiedząc jaki strach i niepewność wzbudza w społeczeństwie obecna kryzysowa sytuacja?

Czytaj więcej

5 powodów, dlaczego warto wziąć udział w konferencji I ❤ Marketing

Czy warto wybrać się na konferencję I love marketing? Odpowiadamy na to arcytrudne pytanie!

Czytaj więcej

W jaki sposób PR może wspierać content marketing? 5 najważniejszych sposobów

Czy PR może wspierać content marketing? Poznaj 5 sposób, dzięki którym skutecznie połączysz te dwie dyscypliny i uzyskasz efekt synergii.

Czytaj więcej

Jak napisać informację prasową i uzyskać maksimum publikacji? Kompendium wiedzy + BONUS

Jak napisać informację prasową? Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny artykuł nt. materiałów prasowych. A na koniec - BONUS!

Czytaj więcej

Pitch letter czy informacja prasowa? Co i kiedy wybrać?

Pitch letter czy informacja prasowa? Sprawdź, którą formę komunikacji z mediami wybrać, aby uzyskać maksimum efektów.

Czytaj więcej

Czym jest Discovery Month?

Jak wygląda pierwszy miesiąc współpracy z PR Calling? Czym jest Discovery Month? Jakie działania przeprowadzi dla Ciebie agencja PR?

Czytaj więcej

Czym różni się PR w start-upie i korporacji?

W naszej branży sami od siebie wymagamy działania z dala od utartych schematów, a naszym celem jest wykreowanie wizerunku. Wizerunku, który będzie nowy i świeży.

Czytaj więcej

Poznaj listę narzędzi w pracy PR-owca. Work smart, not hard.

Przedstawiamy krótką listę narzędzi ułatwiającą pracę PR-owca. Uwaga! Ten niezbędnik może sprawdzić się nie tylko w agencji PR.

Czytaj więcej

5 korzyści prowadzenia profilu LinkedIn

Stale rosnąca liczba profili na „biznesowej wersji Facebooka”, powoduje, że ten portal społecznościowy ma gigantyczne znaczenie.

Czytaj więcej

Biuro prasowe – 5 błędów, które można szybko naprawić

Agencja PR stworzyła Twojej firmie biuro prasowe, ale masz wrażenie, że nie spełnia ono swojej funkcji? Przemyśl, czy na pewno przy jego tworzeniu nie popełniono błędów.

Czytaj więcej