Feedink – PR SaaSu z branży e-commerce

Feedink to startup działający w modelu SaaS (software as a service), który daje Klientom możliwość korzystania z systemu do samodzielnego zarządzania plikiem (feedem) produktowym i modyfikowaniem go w zależności od potrzeb.

Feedink odciąża działy IT i marketingu ściągając z nich obowiązek tworzenia, modyfikowania, czy dostosowywania feedów do konkretnych wymagań. Komunikacja między działami marketingu i IT znika, czas implementacji zmian skraca się do kilku minut. Co więcej, Feedink to jedyna firma w Polsce, która świadczy takie usługi.

Cele działań PR

 • być w Polsce ekspertem od data feed managementu (zarządzania plikiem/feedem produktowym)
 • zrobić launch produktu który zostanie zauważony przez branżę e-commerce, potrzeba określenia USP
 • poprzez działania PR pozyskać leady zainteresowane korzystaniem z systemu

Grupa docelowa

 • właściciele e-commerce, którzy potrzebują modyfikacji feeda produktowego (osoby decyzyjne, odpowiedzialne za e-commerce)
 • osoby odpowiedzialne za działania PPC w wyszukiwarkach
 • managerowie online marketingu

“Szukamy agencji PR dla naszego startupu, która wsparłaby nas w launchu produktu. Istniejemy od 2 lat w kuluarach, działamy z dużymi brandami i już najwyższy czas stać się jawnymi ekspertami od data feed managementu w Polsce”.

Piotr Zabuła

CEO, Feedink

Wyzwanie

Po przeprowadzeniu researchu na polskim rynku, rozmowach z Klientem oraz grupą docelową, stwierdziliśmy, że w branżach e-commerce oraz marketingu brakuje podstawowych informacji w zakresie feedu produktowego – TG działania zw. z plikiem produktowym wykonuje manualnie, nie znając, a przez to – nie mając potrzeby korzystania z rozwiązań automatyzujących procesy.

W związku z tym strategię PR oparliśmy na:

 • edukacji rynków e-commerce oraz marketingu w zakresie feedu produktowego, oraz rozwiązań oferowanych przez Feedink – za pomocą działań media relations oraz content marketingu – 60% aktywności
 • zbudowaniu świadomości marki poprzez działania media relations (notki prasowe dedykowane mediom branżowym z przełomowymi informacjami w zakresie działalności Feedink) – 40% aktywności

Rezultaty

Podczas naszej 6. miesięcznej współpracy udało się:

 • nawiązać współpracę z 42 mediami branżowymi, w których na bieżąco ukazywały się informacje prasowe, komentarze eksperckie, wywiady oraz artykuły przedstawiające Feedink oraz osoby reprezentujące firmę
 • przygotować i wysłać do mediów 6 informacji prasowych
 • przygotować 6 komentarzy eksperckich, wywiad, udział w raporcie branżowym oraz zorganizować 2 wpisy na blogach marketingowych
 • przesłać koncepcję oraz przygotować 15 dedykowanych, merytorycznych i wartościowych artykułów eksperckich, opublikowanych w kluczowych mediach branżowych w PL
 • w sumie uzyskać ponad 50 wartościowych publikacji (bez platform typu self – publishing)
 • a na placement artykułów eksperckich przeznaczyć…. 0 PLN

Rezultaty

 • 42

  W czasie trwania współpracy starannie wyselekcjonowaliśmy media branżowe (42 tytuły), nawiązaliśmy relacje z dziennikarzami, a w rezultacie dotarliśmy do grupy docelowej Klienta.

 • 15

  Dostarczając wartościowy content, edukowaliśmy grupę docelową Klienta, która w krótkim czasie zapoznała się z 15 artykułami eksperckimi, case studies i innymi merytorycznymi treściami.

 • 0 zł

  Postawiliśmy na unikalne, przygotowywane specjalnie dla danego serwisu materiały. Dziennikarze docenili nasze wartościowe, eksperckie treści, które w serwisach zamieszczane były bez dodatkowych kosztów dla Klienta. W sumie budżet na dodatkowe działania wyniósł 0 zł.

Dodatkowe aktywności

 • ankieta online wśród e-commerce managerów

W czasie współpracy, zaproponowaliśmy Klientowi zorganizowanie ankiety online wśród e-commerce managerów i specjalistów, w której pytaliśmy o ich codzienne obowiązki, zarządzanie czasem oraz procesy, wymagające od nich największej organizacji. Cel był jeden – zakomunikować Feedink jako rozwiązanie, które optymalizuje procesy związane z zarządzaniem plikiem produktowym.

Gotowa ankieta została udostępniona na fanpage’u Feedink oraz w grupach tematycznych na Facebooku, a finalnie wypełniło ją ponad 50 specjalistów z rynku e-commerce (zasięg organiczny).

Wyniki ankiety wykorzystywaliśmy w kolejnych publikacjach – zarówno informacjach prasowych, jak i artykułach eksperckich.

 • koordynacja konkursu Ekomersy

W czasie współpracy koordynowaliśmy również udział Feedink w najbardziej prestiżowym konkursie dla branży e- commerce – Ekomersy. Byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie zgłoszenia do konkursu oraz jego bieżącą komunikację w social media.

W rezultacie wspólnie z Klientem mogliśmy świętować  zdobycie przez Feedink I miejsca w kategorii „Debiut Roku – aplikacja SaaS” w konkursie Ekomersy 2016, który wyróżnia usługi i produkty wspierające handel internetowy.

Po konkursie zadbaliśmy również o komunikację wygranej w mediach. Łącznie uzyskaliśmy 11 wartościowych publikacji z informacją o wygranej (publikacje własne, oraz uzyskane przez uczestnictwo w konkursie).

Podsumowanie

Sprawna realizacja założonej strategii PR, pozwoliła nam na osiągnięcie założonych celów.

Przede wszystkim w trakcie współpracy, Feedink był stale widoczny w najbardziej prestiżowych mediach branżowych, zarówno tych kierowanych do marketerów jak i branży e-commerce. Publikacje ukazywały się m.in. w: Nowym Marketingu, Briefie, Marketerze+, Online Marketing Polska, Szefie Sprzedaży, daw. Evigo, Dla Handlu, Klinice e-commerce i wielu innych… dzięki czemu firma w krótkim czasie została utożsamiona ze swoim produktem, czyli feedem produktowym.

W trakcie trwania współpraca firma zauważyła również znaczący wzrost zainteresowania jej działalnością, oraz pozyskała wartościowe leady.

Wreszcie – udział i wygrana w konkursie Ekomersy, oraz ankieta sprawiły, że obecność Feedink została niemalże przypieczętowana w branży.

“W branży e-commerce działaliśmy już od jakiegoś czasu, jednakże nie prowadziliśmy żadnych usystematyzowanych działań komunikacyjnych. Potrzebowaliśmy agencji PR, która nie tylko pomoże nam zbudować spójny wizerunek marki, ale także zacznie edukować rynek w zakresie rozwiązań, których jesteśmy dostawcą. Do współpracy zaprosiliśmy agencję PR Calling, która w sposób kompleksowy zadbała o naszą komunikację i sprawiła, że marka feedink.com stała się rozpoznawalna na rynku. Podczas wspólnych działań agencja PR Calling dała się poznać jako profesjonalny partner, który w skuteczny sposób przyczynia się do rozwoju biznesu. Polecam współpracę z PR Calling”.

Piotr Zabuła

CEO, Feedink

Zobacz także

addictions.ai – promocja platformy

Zobacz jak prowadziliśmy PR addictions.ai - platformie, dzięki której osoby uzależnione od alkoholu każdego dnia otrzymują wsparcie w utrzymaniu...

Zobacz więcej

Lendi – konferencja prasowa dla fintechu

25 października 2018 roku odbyła się konferencja prasowa Lendi - Eksperta Kredytowego Online (Grupa MZN Property, właściciel marki Morizon). Zobacz jak...

Zobacz więcej

Feedink – PR SaaSu z branży e-commerce

Jak wypromować firmę działającą w branży e-commerce i dotrzeć do grupy docelowej, która nie ma świadomości istnienia rozwiązania oraz potrzeby...

Zobacz więcej

iTaxi – launch Tesli S85

Pod koniec lutego 2018 r. flotę iTaxi, polską aplikację do zamawiania przejazdów taksówkarskich o największym zasięgu w kraju, zasilił popularny...

Zobacz więcej

iTaxi – promocja aplikacji iTaxi 3.0

Jak wypromować aplikację mobilną, aby użytkownicy nie tylko dowiedzieli się o jej istnieniu, ale również chcieli z niej...

Zobacz więcej