Co wydarzyło się w 2015 roku?

 In Blog PR Calling

Konferencje, szkolenia, warsztaty oraz inne wydarzenia branżowe są nie tylko źródłem cennej wiedzy, lecz również dobrą okazją do porozmawiania i wymiany swoich spostrzeżeń z innymi uczestnikami. Zbliżający się koniec roku jest idealną porą na refleksje pod każdym względem. Jest to również moment, w którym warto spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie o najciekawszych spotkaniach w Polsce związanych z branżą mobilną i nowych technologii.  

Zacznijmy od początku…

Mobile Trends Conference – w dniach 11-13 lutego 2015 roku odbyła się IV edycja konferencji poświęcona mobilnym technikom i technologiom. Zaprezentowało się ponad trzydziestu prelegentów, a każdego dnia wzięło udział ponad dwustu uczestników. Zdaniem wielu, jest to najlepsze spotkanie w Polsce dotyczące rozwiązań mobilnych. Tutaj można dowiedzieć się o kolejnej edycji.

Kongres Mobilny Warszawa – 15 kwietnia na PGE Narodowym spotkało się ponad 500 uczestników, którzy wysłuchali aż 30 prelekcji. Prowadzący podzielili się wiedzą na temat skutecznej komunikacji marketingowej w mobile czy sposobach na reklamowanie się w kanałach mobilnych. To była pierwsza edycja spotkania, natomiast tutaj można dowiedzieć się o następnej.

Forum IAB 2015 – konferencja odbyła się 10 i 11 czerwca 2015 roku w Multikinie Złote Tarasy. Hasłem spotkania było „Zaadaptuj się lub zgiń. Budowanie biznesu w erze cyfrowego konsumenta”. Forum IAB 2015 w liczbach: ponad 1100 uczestników, ponad 70 prelegentów z Polski i zza granicy oraz 30 przedstawicieli mediów. To była IX edycja konferencji, tutaj można oczekiwać informacji o następnej.

InfoShare – 11 i 12 czerwca w PGE Arena Gdańsk odbyła się konferencja dla wszystkich zainteresowanych tematyką digital marketing, software development oraz UX design. W spotkaniu wzięło udział 80 prelegentów i aż 3,5 tysiąca uczestników. W 2015 roku odbyła się IX edycja, natomiast tutaj można dowiedzieć się o następnej.

Bitspiration Festival 2015 – III edycja konferencji, która odbyła się 22 i 23 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Spotkanie poświęcone start-upom, nowym technologiom i branży muzycznej. Spotkania poprowadziło 90 prelegentów. Informacji o następnej edycji należy szukać tutaj.

Codepot – konferencja o formule warsztatowej. 28 i 29 sierpnia na warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej odbyło się spotkanie dla programistów, managerów, studentów i pasjonatów technologii. W minionej edycji wzięło udział 350 uczestników, którzy wysłuchali zarówno polskich jak i zagranicznych prelegentów. Informacji na temat kolejnej edycji należy szukać tutaj.

InternetBeta 2015 – 9-11 września w Rzeszowie miała miejsce konferencja poświęcona internetowi i nowym technologiom. W ciągu trzech dni zostało wygłoszonych ponad 50 prelekcji, gdzie tematem przewodnim była rola człowieka w zespole i rozwoju produktu. To była VII edycja konferencji, a tutaj można dowiedzieć się o następnej.

IT Future Expo – 26 listopada 2015 roku na terenie Stadionu Wrocław odbyła się III edycja targów poświęcona innowacyjnym technologiom i informatycznym. Na wydarzeniu przedstawiło się aż 62 wystawców. Targom towarzyszyły również inne wydarzenia, jak na przykład IT Career Summit czy Twoja Kariera w IT. Według wielu źródeł, następna edycja będzie miała miejsce w Warszawie na PGE Narodowy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Warsaw Speaks Mobile – spotkania cykliczne podczas których uczestnicy mają szansę wysłuchać od 3 do 4 prelekcji. Ostatnie odbyło się 30 listopada w siedzibie Gazeta.pl – była to ósma edycja, a informacji o kolejnym takim spotkaniu należy szukać tutaj.

To zaledwie ułamek wszystkich polskich spotkań ze świata mobile & new tech. Wymienione wyżej wydarzenia odbywają się co najmniej raz w roku, więc warto wygospodarować sobie odrobinę czasu wolnego i wziąć udział w choćby jednym z nich. To nie tylko dobra okazja do posłuchania prelekcji czy obejrzenia stoisk innych firm. Organizatorzy coraz częściej w agendzie uwzględniają czas na networking – moment poświęcony na integrację z innymi uczestnikami, a także chwila, w której można wymienić się wizytówkami oraz spostrzeżeniami na temat spotkania.

Recommended Posts

Leave a Comment

Napisz do nas

Not readable? Change text.