Jak zdobyć 300 tysięcy zasięgu i skutecznie wypromować aplikację mobilną?

 In Blog PR Calling

Jak wypromować aplikację mobilną, aby użytkownicy nie tylko dowiedzieli się o jej istnieniu, ale również chcieli z niej skorzystać? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu na przykładzie premiery systemu iTaxi 3.0 – przedsięwzięcia, za które odpowiadaliśmy komunikacyjnie na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Kiedy nasz Klient, firma iTaxi, poinformowała nas o planowanym stworzeniu zupełnie nowej wersji aplikacji iTaxi 3.0 od razu wiedzieliśmy, w jaki sposób będziemy ją promować. W dzisiejszym wpisie dzielimy się doświadczeniem i opowiadamy, jak wypromować aplikację mobilną. Podpowiemy jak w kilku krokach zachęciliśmy dziennikarzy do współpracy przy promocji przedsięwzięcia iTaxi i tym samym dotarliśmy z newsem do niemalże 300 tys. osób w ciągu tygodnia.

Krok 1: baza mediów

Dobrze dobrana baza mediów, ale również media relations, czyli znajomość dziennikarzy i tematów, w których się specjalizują, to podstawa nie tylko promocji nowej aplikacji, ale przede wszystkim codziennej pracy PR-owców. Przed zbliżającym się lanuchem iTaxi 3.0 starannie wyselekcjonowaliśmy zaprzyjaźnionych dziennikarzy technologicznych, mobile oraz biznesowych, którzy interesują się nowinkami ze świata startupów, w tym firm taksówkarskich.

Z uwagi na to, że iTaxi swoją ofertę kieruje głównie do rynku B2B, celowo ograniczyliśmy bazę, mając na uwadze grupę docelową Klienta.

Krok 2: testy aplikacji

Dwa tygodnie przed planowaną premierą aplikacji – która nie była wówczas dostępna w sklepach Google i Apple Store – skontaktowaliśmy się z przedstawicielami topowych mediów z propozycją jej przetestowania. Zainteresowani dziennikarze otrzymali od nas linki do instalacji nowego systemu, listę najważniejszych zmian – w tym m.in. „cichego przejazdu”, umożliwiającego odbycie podróży bez muzyki i rozmów – oraz kody na przejazdy, dzięki którym mogli bezpłatnie przetestować aplikację.

Krok 3: przygotowanie i dystrybucja informacji prasowej

To standardowe działanie, mające na celu poinformowanie mediów i ich czytelników o najnowszej wersji aplikacji. W przygotowanym przez nas materiale znajdywały się informacje o dacie zbliżającej się premiery, nowych funkcjach oraz celach, które przyświecały stworzeniu zupełnie nowego systemu.

Jakie osiągnęliśmy efekty?

W ciągu tygodniowej kampanii promocyjnej pozyskaliśmy 28 publikacji w topowych polskich mediach. Aplikację zrecenzowali m.in. dziennikarze: Antyweb, Rzeczpospolitej, Business Insider Polska, Interii czy AntyApps. Według danych IMM dotarliśmy do 277 837 osób, a łączne AVE pozyskanych publikacji – bez dodatkowego budżetu reklamowego – wyniosło 111 623 zł.

Zatem jak wypromować aplikację mobilną? Mam nadzieję, że chociaż trochę Wam pomogliśmy.

Wybrane publikacje:

Nowe iTaxi – wreszcie możemy wyciszyć Taksówkarza!

Zamawianie taksówek z iTaxi staje się dużo przyjemniejsze w nowej wersji aplikacji!

 

Recent Posts

Leave a Comment

Napisz do nas

Not readable? Change text.