fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

PR Calling

PR w dobie COVID-19

Od tygodni świat żyje koronawirusem. Pandemią żyjemy my, pandemią żyją media. Sytuacja związana z rozwojem zagrożenia epidemicznego powoduje, że planowanie ciągłości biznesu i zarządzanie kryzysowe stało się koniecznością dla większości firm i przedsiębiorców. W naturalny sposób także w PR Calling numerem 1 był ostatnio koronawirus. Oferujemy naszym klientom wsparcie, doradzamy strategicznie jak komunikować się w obliczu kryzysu.

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach przygotowaliśmy komentarz eksperta agencji mediowej Mindshare dotyczący obniżki cen biletów w kinach, zaproponowaliśmy klientom zabranie głosu w rynkowej dyskusji o wpływie koronawirusa na ich branże. Byliśmy odpowiedzialni za launch platformy Helping Hand dla osób uzależnionych i terapeutów, która terapię z offline przenosi do online i daje poczucie bezpieczeństwa dla obu stron w tych wymagających czasach. Koordynujemy komunikacyjnie działania prewencyjne iTaxi. Sytuacja jest dynamiczna, ale…

Sporo PR-owców zastanawia się teraz – czy w obliczu powagi wydarzeń i wpływu koronawirusa na polską i globalną gospodarkę – można komunikować inne tematy? Wręcz – czy wypada proponować dziennikarzom tematy zastępcze, niezwiązane z COVID-19 – wiedząc jaki strach i niepewność wzbudza w społeczeństwie obecna kryzysowa sytuacja?

Otóż tak, można.

COVID-19 nie powinien zdominować wiadomości z kraju czy ze świata. Owszem – w redakcjach bez wątpienia koronawirus jest na pierwszym miejscu – ale to nie znaczy, że dziennikarze nie są zainteresowani także innymi tematami. Z perspektywy odbiorców – czytanie ogromu raz alarmujących, a za chwilę uspokajających informacji staje się nie do zniesienia.

Sami dziennikarze czują przesycenie koronawirusem. Coraz częściej spotykamy się z ich prośbami o „podsunięcie tematów”, które nie są związane z epidemią. Media też czują potrzebę, aby przekazać ludziom, co innego jeszcze dzieje się na świecie. A przecież dzieje się dużo. Firmy się łączą, dzielą, wprowadzają nowe usługi i produkty – zagadnień do komunikacji wcale nie ubywa. I nawet jeśli redakcja nie podejmie „naszego” tematu od razu czy jeśli informacja prasowa przeleży chwilę w skrzynce mailowej ze statusem „unread”, to informujmy, komunikujmy, przesyłajmy i przypominajmy się. Dobre tematy zostaną wykorzystane, gdy nadejdzie na to czas.

Jedno jest pewne, teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej liczą się wypracowane relacje.

Dziennikarze szukają ekspertów, którym ufają.

Reasumując – nie bójmy się komunikować tematów niezwiązanych z koronawirusem. Tak, dziennikarze otwierają maile bez COVID-19 w tytule. A my czekamy na powrót czasów, w których codzienne newslettery nie będą dotyczyć porad jak prowadzić biznes w kryzysie czy zarządzać strachem i niepewnością pracowników. A w między czasie – adaptujemy się do obecnej sytuacji. Jako zwinna agencja, działamy szybko i dynamicznie!

Tagi

Powiązane artykuły

Jak prowadzić SEO PR?

Jeśli prowadzisz własną stronę internetową, zapewne słyszałeś o SEO. Jednak czy wiesz, czym jest SEO PR? Na czym polega SEO PR?    

Czytaj więcej

Podcast jako element strategii PR

Podcast jako element skutecznej strategii PR? Sprawdź, w jaki sposób wykorzystać podcast, jako narzędzie komunikacji.

Czytaj więcej

Po pierwsze: skuteczność!

Jednym z elementów oceny pracy PR-owca jest skuteczność jego działań. Ta skuteczność w dużej mierze zależy od wypracowanych relacji z mediami.

Czytaj więcej

PR w dobie COVID-19

Sporo PR-owców zastanawia się teraz – czy w obliczu powagi wydarzeń i wpływu koronawirusa na polską i globalną gospodarkę – można komunikować inne tematy? Wręcz – czy wypada proponować dziennikarzom tematy zastępcze, niezwiązane z COVID-19 – wiedząc jaki strach i niepewność wzbudza w społeczeństwie obecna kryzysowa sytuacja?

Czytaj więcej

5 powodów, dlaczego warto wziąć udział w konferencji I ❤ Marketing

Czy warto wybrać się na konferencję I love marketing? Odpowiadamy na to arcytrudne pytanie!

Czytaj więcej

W jaki sposób PR może wspierać content marketing? 5 najważniejszych sposobów

Czy PR może wspierać content marketing? Poznaj 5 sposób, dzięki którym skutecznie połączysz te dwie dyscypliny i uzyskasz efekt synergii.

Czytaj więcej

Jak napisać informację prasową i uzyskać maksimum publikacji? Kompendium wiedzy + BONUS

Jak napisać informację prasową? Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny artykuł nt. materiałów prasowych. A na koniec - BONUS!

Czytaj więcej

Pitch letter czy informacja prasowa? Co i kiedy wybrać?

Pitch letter czy informacja prasowa? Sprawdź, którą formę komunikacji z mediami wybrać, aby uzyskać maksimum efektów.

Czytaj więcej

Czym jest Discovery Month?

Jak wygląda pierwszy miesiąc współpracy z PR Calling? Czym jest Discovery Month? Jakie działania przeprowadzi dla Ciebie agencja PR?

Czytaj więcej

Czym różni się PR w start-upie i korporacji?

W naszej branży sami od siebie wymagamy działania z dala od utartych schematów, a naszym celem jest wykreowanie wizerunku. Wizerunku, który będzie nowy i świeży.

Czytaj więcej