fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

PR Calling

PR w dobie COVID-19

Od tygodni świat żyje koronawirusem. Pandemią żyjemy my, pandemią żyją media. Sytuacja związana z rozwojem zagrożenia epidemicznego powoduje, że planowanie ciągłości biznesu i zarządzanie kryzysowe stało się koniecznością dla większości firm i przedsiębiorców. W naturalny sposób także w PR Calling numerem 1 był ostatnio koronawirus. Oferujemy naszym klientom wsparcie, doradzamy strategicznie jak komunikować się w obliczu kryzysu.

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach przygotowaliśmy komentarz eksperta agencji mediowej Mindshare dotyczący obniżki cen biletów w kinach, zaproponowaliśmy klientom zabranie głosu w rynkowej dyskusji o wpływie koronawirusa na ich branże. Byliśmy odpowiedzialni za launch platformy Helping Hand dla osób uzależnionych i terapeutów, która terapię z offline przenosi do online i daje poczucie bezpieczeństwa dla obu stron w tych wymagających czasach. Koordynujemy komunikacyjnie działania prewencyjne iTaxi. Sytuacja jest dynamiczna, ale…

Sporo PR-owców zastanawia się teraz – czy w obliczu powagi wydarzeń i wpływu koronawirusa na polską i globalną gospodarkę – można komunikować inne tematy? Wręcz – czy wypada proponować dziennikarzom tematy zastępcze, niezwiązane z COVID-19 – wiedząc jaki strach i niepewność wzbudza w społeczeństwie obecna kryzysowa sytuacja?

Otóż tak, można.

COVID-19 nie powinien zdominować wiadomości z kraju czy ze świata. Owszem – w redakcjach bez wątpienia koronawirus jest na pierwszym miejscu – ale to nie znaczy, że dziennikarze nie są zainteresowani także innymi tematami. Z perspektywy odbiorców – czytanie ogromu raz alarmujących, a za chwilę uspokajających informacji staje się nie do zniesienia.

Sami dziennikarze czują przesycenie koronawirusem. Coraz częściej spotykamy się z ich prośbami o „podsunięcie tematów”, które nie są związane z epidemią. Media też czują potrzebę, aby przekazać ludziom, co innego jeszcze dzieje się na świecie. A przecież dzieje się dużo. Firmy się łączą, dzielą, wprowadzają nowe usługi i produkty – zagadnień do komunikacji wcale nie ubywa. I nawet jeśli redakcja nie podejmie „naszego” tematu od razu czy jeśli informacja prasowa przeleży chwilę w skrzynce mailowej ze statusem „unread”, to informujmy, komunikujmy, przesyłajmy i przypominajmy się. Dobre tematy zostaną wykorzystane, gdy nadejdzie na to czas.

Jedno jest pewne, teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej liczą się wypracowane relacje.

Dziennikarze szukają ekspertów, którym ufają.

Reasumując – nie bójmy się komunikować tematów niezwiązanych z koronawirusem. Tak, dziennikarze otwierają maile bez COVID-19 w tytule. A my czekamy na powrót czasów, w których codzienne newslettery nie będą dotyczyć porad jak prowadzić biznes w kryzysie czy zarządzać strachem i niepewnością pracowników. A w między czasie – adaptujemy się do obecnej sytuacji. Jako zwinna agencja, działamy szybko i dynamicznie!

Tagi

Powiązane artykuły

PR w dobie COVID-19

Sporo PR-owców zastanawia się teraz – czy w obliczu powagi wydarzeń i wpływu koronawirusa na polską i globalną gospodarkę – można komunikować inne tematy? Wręcz – czy wypada proponować dziennikarzom tematy zastępcze, niezwiązane z COVID-19 – wiedząc jaki strach i niepewność wzbudza w społeczeństwie obecna kryzysowa sytuacja?

Czytaj więcej

5 powodów, dlaczego warto wziąć udział w konferencji I ❤ Marketing

Czy warto wybrać się na konferencję I love marketing? Odpowiadamy na to arcytrudne pytanie!

Czytaj więcej

W jaki sposób PR może wspierać content marketing? 5 najważniejszych sposobów

Czy PR może wspierać content marketing? Poznaj 5 sposób, dzięki którym skutecznie połączysz te dwie dyscypliny i uzyskasz efekt synergii.

Czytaj więcej

Jak napisać informację prasową i uzyskać maksimum publikacji? Kompendium wiedzy + BONUS

Jak napisać informację prasową? Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny artykuł nt. materiałów prasowych. A na koniec - BONUS!

Czytaj więcej

Pitch letter czy informacja prasowa? Co i kiedy wybrać?

Pitch letter czy informacja prasowa? Sprawdź, którą formę komunikacji z mediami wybrać, aby uzyskać maksimum efektów.

Czytaj więcej

Czym jest Discovery Month?

Jak wygląda pierwszy miesiąc współpracy z PR Calling? Czym jest Discovery Month? Jakie działania przeprowadzi dla Ciebie agencja PR?

Czytaj więcej

Czym różni się PR w start-upie i korporacji?

W naszej branży sami od siebie wymagamy działania z dala od utartych schematów, a naszym celem jest wykreowanie wizerunku. Wizerunku, który będzie nowy i świeży.

Czytaj więcej

Poznaj listę narzędzi w pracy PR-owca. Work smart, not hard.

Przedstawiamy krótką listę narzędzi ułatwiającą pracę PR-owca. Uwaga! Ten niezbędnik może sprawdzić się nie tylko w agencji PR.

Czytaj więcej

5 korzyści prowadzenia profilu LinkedIn

Stale rosnąca liczba profili na „biznesowej wersji Facebooka”, powoduje, że ten portal społecznościowy ma gigantyczne znaczenie.

Czytaj więcej

Biuro prasowe – 5 błędów, które można szybko naprawić

Agencja PR stworzyła Twojej firmie biuro prasowe, ale masz wrażenie, że nie spełnia ono swojej funkcji? Przemyśl, czy na pewno przy jego tworzeniu nie popełniono błędów.

Czytaj więcej