Ta strona korzysta z plików cookie.

Know-how

Work smart, not hard – czyli jak usprawnić sobie pracę, będąc PR-owcem?

Szukamy informacji, ustalamy terminy i tworzymy listy rzeczy do zrobienia. Zapisujemy istotne informacje w podręcznym notesie, który przestaje już wystarczać. Zakres naszych obowiązków rośnie i działamy coraz szybciej. Czy możemy nad tym zapanować? Poniżej przedstawiamy krótką listę narzędzi ułatwiającą pracę PR-owca. Uwaga! Ten niezbędnik może sprawdzić się nie tylko w agencji PR.

Agencja PR = Monitoring mediów

Ręczne wyszukiwanie publikacji sporadycznie się zdarza i ma sens, jeśli potrzebujesz znaleźć coś „na już”. Na szczęście nie musisz już robić tego cały czas, bo masz do dyspozycji Press Service i IMM – narzędzia monitorujące media w czasie rzeczywistym. Przy sprawdzaniu co się dzieje w sieci, uwzględnij social media, a w tej kwestii pomocne okazują się Brand24 i Unamo. Po dodaniu słów kluczowych te narzędzia wychwycą interesujące Cię wzmianki, a kiedy na horyzoncie pojawi się potencjalny kryzys (znaczny wzrost liczby wzmianek), dzięki alertom na maila, dowiesz się o nim w pierwszej kolejności. 

Nadaj flow swojej pracy

Wyobraź sobie, że przychodzisz do pracy w poniedziałek i masz przed sobą interaktywną tablicę, na której znajdują się zadania zaplanowane na cały tydzień i wiesz, że będziesz mieć wszystko pod kontrolą. Brzmi nierealnie? Poznaj Asanę lub Trello. Te narzędzia świetnie sprawdzają się w agencji PR. Mają rozbudowane panele, które umożliwiają nie tylko zaplanowanie pracy, ale też podzielenie się zadaniami w zespole i przypomną też o zbliżającym się terminie spotkania czy oddania raportu. Taki wirtualny asystent nie pozwoli Ci o niczym zapomnieć.

Niech social media zadziałają same

Jak wiadomo, regularne publikowanie postów, jest ważne ze względu na budowanie zasięgów. Dzięki narzędziom takim jak Buffer, Later czy Hootsuite z jednego miejsca zaprogramujesz aktywności na wszystkie kanały. Wypróbuj jedno z nich (lub inne), choćby dlatego, że jesteś PR-owcem i testujesz wszystko, ale też przekonaj się, że dodawanie postów z jednego miejsca, bez przelogowywania się, może być po prostu ok.

 Feedback potrzebny na już!

W agencji PR ważna jest sprawna i skuteczna komunikacja. W PR Calling, zamiast wewnętrznej wymiany maili, zdecydowaliśmy się na komunikację na Slacku. Posiadamy tam kilka wątków, w których dzielimy się informacjami, dyskutujemy o trendach, ustalamy terminy spotkań, robimy małe burze mózgów i organizujemy imprezy. Ta forma przekazywania informacji jest dużo bardziej dynamiczna niż mail, a sam komunikator jest przyjazny. Slack zawiera wszystkie funkcje potrzebne do pracy z każdego miejsca i szybko integruje się z dodatkowymi aplikacjami tj. jak Asana czy Brand24.

Grafik potrzebny na ASAP

Jeśli chcesz szybko przygotować interesującą grafikę z wymiarami dopasowanymi do kanału social media – skorzystaj z Canvy. Jest to naprawdę intuicyjne narzędzie, które w agencji PR powinien znać każdy.

Sprawdzaj, analizuj i wyciągaj wnioski

Prowadzisz stronę internetową? Nie czekaj na efekty, sam je sprawdzaj. Pomogą Ci w tym narzędzia takie jak Google Analytics, SimmilarWeb czy SEMSTORM. Rozbudowana analityka pokaże Ci, co możesz robić lepiej.

Działaj sprawnie

Liczba narzędzi wspomagających pracę jest długa i cały czas się wydłuża. Jako agencja PR korzystamy z dokumentów w chmurze Dropbox i Google Drive, dzięki którym wszyscy użytkownicy mogą pracować na jednym pliku, bez konieczności przesyłania go. Dzięki MailChimp, Freshmail czy GetResponse robimy dobry e-mail marketing. Nie zapominamy też, że dobry PR to dobrze prowadzone biuro prasowe, a w tej kwestii warto przetestować np. Prowly.

Możemy zautomatyzować część naszych zadań i poświęcić się kreatywnemu myśleniu. Oczywiście narzędzia te są jedynie propozycjami, które warto przetestować, bo być może będą dopasowane również do Twojego stylu działania. Wyszliśmy z założenia, że w agencji PR testujemy wszystko, co może usprawnić naszą pracę w imię szerzenia idei WORK SMART, NOT HARD.

Tagi

Powiązane artykuły

Czym jest Discovery Month?

Jak wygląda pierwszy miesiąc współpracy z PR Calling? Czym jest Discovery Month? Jakie działania przeprowadzi dla Ciebie agencja PR?

Czytaj więcej

Czym różni się PR w start-upie i korporacji?

W naszej branży sami od siebie wymagamy działania z dala od utartych schematów, a naszym celem jest wykreowanie wizerunku. Wizerunku, który będzie nowy i świeży.

Czytaj więcej

Work smart, not hard – czyli jak usprawnić sobie pracę, będąc PR-owcem?

Przedstawiamy krótką listę narzędzi ułatwiającą pracę PR-owca. Uwaga! Ten niezbędnik może sprawdzić się nie tylko w agencji PR.

Czytaj więcej

PR Calling najlepiej ocenioną agencją PR wg raportu MMP i badania Kantar Polska

Czytaj więcej

5 korzyści prowadzenia profilu LinkedIn

Stale rosnąca liczba profili na „biznesowej wersji Facebooka”, powoduje, że ten portal społecznościowy ma gigantyczne znaczenie.

Czytaj więcej

Biuro prasowe – 5 błędów, które można szybko naprawić

Agencja PR stworzyła Twojej firmie biuro prasowe, ale masz wrażenie, że nie spełnia ono swojej funkcji? Przemyśl, czy na pewno przy jego tworzeniu nie popełniono błędów.

Czytaj więcej

Personal branding jako element skutecznej strategii PR marki

Chcesz jeszcze bardziej wypromować swoją firmę, niż robi to Twoja agencja public relations? Pomyśl o personal brandingu i zgłoś się do najlepszych!

Czytaj więcej

Czy na pewno wiesz, czym zajmuje się agencja PR?

Czy na pewno wiesz, czym zajmuje się agencja PR? Jeśli nadal uważasz, że PR-owcy są tylko od nawiązywania i budowania relacji z mediami, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Czytaj więcej

Marka osobista – 5 skutecznych cech

W dzisiejszym świecie każdy jest marką, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Poprzez sposób wykonywania pracy czy posiadanie profili w social mediach, dostarczamy informacje, na podstawie których inni budują sobie Twój obraz. W jaki sposób wykreować skuteczny, służący Twoim celom profil? Jakie powinien mieć on cechy?

Czytaj więcej

Komunikacja wewnętrzna – klucz do pozytywnego wizerunku firmy na rynku

Komunikacja wewnętrzna może być bardzo skuteczna w promowaniu pozytywnego wizerunku organizacji. Poprzez podnoszenie motywacji oraz wiedzy na temat firmy, możemy zwiększyć zaangażowanie pracowników, którzy z czasem stają się ambasadorami marki, zwiększając zasięg jej key messages. W tekście pokazujemy na co zwrócić uwagę podczas projektowania kanałów informacyjnych.

Czytaj więcej