fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

addictions.ai – buzz w mediach biznesowych

AlkyRecovery to bezpłatna aplikacja mobilna powstała w 2016 roku, dzięki której osoby uzależnione od alkoholu każdego dnia otrzymują wsparcie w utrzymaniu abstynencji. System wykorzystuje szereg algorytmów, które automatycznie motywują, doradzają i kontrolują stan samopoczucia użytkowników.

Osoby korzystające z aplikacji mają dostęp do m.in.: dzienniczków uczuć i głodu, określających ich stan, prywatnego i publicznego czatu, bazy wiedzy pełnej zagadnień nt. uzależnienia od alkoholu oraz sposobów radzenia sobie z nim czy bezpłatnych konsultacji online z terapeutami.

Główne założenia projektu

 • PR skierowany do potencjalnych inwestorów
 • Cel: buzz w mediach biznesowych
 • Czas trwania projektu: 4 miesiące (od 04.2018 do 08.2018)

Wyzwanie

Klient zgłosił się do agencji z konkretnym zadaniem – miał 4 miesiące na dotarcie do potencjalnych inwestorów i zainteresowanie ich platformą addictions.ai oraz aplikacją mobilną AlkyRecovery.

Problem tkwił w przebiciu się do mediów z tematem trudnym i niekoniecznie lubianym. Mowa o uzależnieniach, a dokładnie o uzależnieniu od alkoholu, czyli alkoholikach. To było prawdziwym wyzwaniem. Cel? Wzbudzić zainteresowanie wśród dziennikarzy ze środowisk startupowych, inwestorskich, technologicznych, wyjść do nich z konceptem innowacyjnego rozwiązania, wykorzystującego algorytmy sztucznej inteligencji w procesie predykcji nawrotu.

Marcin Brysiak

CEO, addictions.ai

Realizacja

Aby maksymalnie wykorzystać czas przeznaczony na projekt, w pierwszej kolejności określiliśmy potencjał komunikacyjny rozwiązania, przeanalizowaliśmy możliwe konteksty komunikacji, a następnie przygotowaliśmy szczegółowy harmonogram działań. Równocześnie zdefiniowaliśmy kluczowe dla projektu media oraz dziennikarzy, których zamierzaliśmy zainteresować rozwiązaniem.

Nie bez znaczenia była sama postać CEO addictions.ai – Marcina Brysiaka. Historię oraz doświadczenie założyciela platformy przekuliśmy w interesujące story, które umożliwiło nam skuteczny pitching startupu wśród mediów.

W czasie naszej 4 – miesięcznej współpracy przygotowaliśmy:

 • obszerną bazę mediów biznesowych, technologicznych oraz medycznych
 • harmonogram działań PR
 • biogram ekspercki Marcina Brysiaka, CEO addictions.ai, który przez cały okres współpracy przekazywaliśmy mediom, zachęcając ich do współpracy
 • 3 informacje prasowe:
 1. „Addictions.ai stawia na sztuczną inteligencję i zapowiada rewolucję w sposobie walki z uzależnieniem od alkoholu”
 2. „Sztuczna inteligencja szansą na zwiększenie skuteczności leczenia choroby alkoholowej”
 3. „Diagnozy online, czyli jak telemedycyna napędziła rozwój medycznych aplikacji mobilnych”
 • 1 pitch letter powiązany z obszernym badaniem „Sztuczna inteligencja w medycynie”
 • bieżącą rekomendacje treści wpisów w mediach społecznościowych
Addictions pomóż sobie walczyć z nałogiem działania PR

Rezultaty

W czasie naszej współpracy publikacje o addictions.ai i AlkyRecovery pojawiły się w takich mediach jak: wp.pl, Dziennik Internautów, dobreprogramy.pl, inwestycje.pl, mambiznes.pl, Gazeta Wyborcza, Antyweb, Antyapps, Brief, Mobirank, MobiTech, Puls Medycyny, money.pl, Rzeczpospolita, ceo.com.pl, Puls Biznesu i wielu innych.

Marcin Brysiak kilkukrotnie udzielił komentarzy eksperckich do największych mediów w Polsce. Był także gościem w programie Pawła Rożyńskiego w RzeczpospolitaTV, wystąpił w Pytaniu na Śniadanie w TVP2 oraz uczestniczył w nagraniu z agencją informacyjną Newseria.

Co więcej, addictions.ai finalnie pozyskało dofinansowanie na kwotę blisko 6 milionów złotych, co pozwoli spółce na dalsze zaawansowane prace badawczo-rozwojowe, które zostaną zrealizowane przez wybitnych ekspertów, współpracujących m.in. ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO).

Jeśli w pierwszym tygodniu współpracy pojawiasz się w PB, Rzeczpospolitej, a później efekt kuli śniegowej doprowadza Cię do telewizji śniadaniowych, audycji radiowych i topowych portali piszących o startupach, inwestycjach i nowych technologiach to znaczy, że Twoja złotówka, którą oglądałeś przed podpisaniem umowy, zwróciła się jakieś 1000%! Zespół PR Calling czuje biznes i jest naprawdę dobry w tym, co robi. Kompleksowa obsługa skrojona do Ciebie i tego, co zamierzasz powiedzieć światu. Polecam bardzo!

Marcin Brysiak

CEO, addictions.ai

Zobacz także

Lendi – konferencja prasowa dla #fintechu

25 października 2018 roku odbyła się konferencja prasowa Lendi - Eksperta Kredytowego Online (Grupa MZN Property, właściciel marki Morizon). Zobacz jak...

Zobacz więcej

Feedink – PR SaaSu z branży e-commerce

Jak wypromować firmę działającą w branży e-commerce i dotrzeć do grupy docelowej, która nie ma świadomości istnienia rozwiązania oraz potrzeby...

Zobacz więcej

iTaxi – promocja aplikacji iTaxi 3.0

Jak wypromować aplikację mobilną, aby użytkownicy nie tylko dowiedzieli się o jej istnieniu, ale również chcieli z niej...

Zobacz więcej