fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Promocja Billennium w mediach

Billennium to globalna firma, posiadająca 20-letnie doświadczenie, świadcząca usługi IT dla klientów na całym świecie. Realizuje projekty dla przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych, tworząc m.in. aplikacje i systemy „szyte na miarę” w oparciu o technologie renomowanych partnerów technologicznych tj.: Microsoft, AWS czy Salesforce. Spółka zatrudnia prawie 1 800 pracowników (stan na styczeń 2023) i posiada biura w 7 lokalizacjach w Polsce, a także w Niemczech, Kanadzie, Malezji i Indiach.

Billennium jest klientem agencji PR Calling od 2020 roku. Zakres współpracy obejmuje kompleksową komunikację zewnętrzną, w tym m.in. działania media relations, pozycjonowanie eksperckie przedstawicieli klienta w obszarze cyfrowej transformacji oraz bieżący konsulting w zakresie PR.

Główne założenia współpracy: media relations, expert positioning zespołu Billennium w mediach, budowanie regularnej komunikacji z grupami docelowymi, udział przedstawicieli firmy w wydarzeniach branżowych oraz plasowanie w raportach, konkursach i plebiscytach.

Cele komunikacyjne: wsparcie w budowaniu profesjonalnego wizerunku firmy, rozpoznawalności marki oraz ekspertów wśród grup docelowych, dotarcie z przekazami komunikacyjnymi do nowych klientów i decydentów w obszarze IT, edukacja rynku m.in. w zakresie cyfrowej transformacji, usług chmurowych, rozwiązań do zdalnej obsługi klienta, promocja rozwiązań i usług oferowanych przez Billennium czy wsparcie w tworzeniu wizerunku dobrego pracodawcy.

Bezpośrednie grupy docelowe: decydenci w dużych firmach i w sektorze public – CEO, CTO, CFO (80%), MŚP – właściciele, kierownicy (15%), start-upy poszukujące wsparcia i rozwiązań IT (5%).

Pośrednie grupy docelowe: media ogólnopolskie i biznesowe (np. Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Business Insider etc.); technologiczne oraz branżowe – związane z biznesami grup docelowych, wskazanymi przez decydentów Billennium.

Sytuacja wyjściowa: Billennium istnieje od 2003 roku. Pod względem poziomu zatrudnienia i wysokości przychodów to czołowy podmiot technologiczny w swojej kategorii w Polsce. Do momentu zaangażowania agencji PR działania komunikacyjne firmy nie były ustrukturyzowane, a jej przedstawiciele sporadycznie pojawiali się w mediach.

Wyzwanie dla współpracy: Głównym wyzwaniem postawionym przed PR Calling było wzmocnienie rozpoznawalności marki oraz ekspertów poprzez dotarcie do mediów biznesowych i technologicznych.

Realizacja:

Komunikacja opierała się na 3 filarach: doświadczeniu Billennium, zarządzaniu przez pryzmat Customer Experience oraz zaangażowaniu pracowników firmy.

Założeniem było oparcie działań komunikacyjnych głównie na obszarze media relations, obejmującym przygotowanie i dystrybucję różnorodnych materiałów – od informacji prasowych, po artykuły/komentarze eksperckie i aranżowanie wywiadów.

Tylko w latach 2021-2022 przygotowaliśmy: 34 informacje prasowe i 57 wypowiedzi eksperckich, zaaranżowaliśmy 12 wywiadów oraz zredagowaliśmy 3 blog posty.

W wyniku naszych działań, przedstawiciele Billennium uznawani są za ekspertów w tematach, takich jak cyfrowa transformacja, AI i robotyzacja w biznesie, chmura, Big Data, Business Intelligence, branża IT, cyfrowa obsługa klienta, zdobywanie zagranicznych rynków przez polską firmę czy współpraca partnerska z największymi dostawcami technologii, takimi jak Salesforce, Microsoft czy AWS.

Rezultaty:

W wyniku działań agencji w ciągu 2 lat (2021-2022) na temat Billennium ukazały się 392 publikacje, a eksperci Billennium są stale obecni w materiałach najważniejszych redakcji biznesowych i technologicznych w Polsce, m.in. w: Pulsie Biznesu i Pb.pl, Rzeczpospolita, Superbiz.se.pl, My Company Polska, Wnp.pl, Bankier.pl, Bank.pl, wGospodarce.pl, Spidersweb.pl, Computerworld.pl, ITWiz.pl, Cashless.pl, Fintek.pl, ISBtech.pl, CRN, ITreseller.com.pl, TOK FM, Wyborcza.biz, Chip.pl czy Pulshr.pl.

Według danych platformy IMM do 31.12.2022 r. z naszym przekazem dotarliśmy do 1 688 655 osób.

Łączne AVE pozyskanych, redakcyjnych publikacji – bez wsparcia dodatkowego budżetu reklamowego – wyniosło 2 486 451 zł.

Przed rozpoczęciem naszych działań Billennium było firmą rozpoznawalną tylko w swojej branży i mało obecną w mediach. Przez ostatnie dwa lata wykonaliśmy wiele pracy, aby ten stan zmienić. Efekty są bardzo dobre. Informacje na temat bieżących działań spółki czy komentarze jej ekspertów są regularnie publikowane w prasie czy serwisach internetowych, a kluczowi dziennikarze w kraju chętnie zwracają się do nas po wypowiedzi eksperckie przedstawicieli Billennium.

Aleksander Zaruski

Senior PR & Communications Consultant w PR Calling

Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnej obsługi agencji PR Calling, z którą współpracujemy od 2020 roku. Aleksander Zaruski, który jest naszym Konsultantem, jest nie tylko ekspertem w dziedzinie public relations, ale także wykazuje się doskonałą znajomością naszej branży, co przyczynia się do efektywnej komunikacji i osiągania zamierzonych celów. Podejście agencji do projektów jest bardzo elastyczne i dopasowane do naszych potrzeb, a ich praca zawsze odbywa się z wysokim poziomem zaangażowania i profesjonalizmu. Polecam agencję PR Calling każdej firmie, która poszukuje nie tylko kompetentnych specjalistów i partnerskiego podejścia do współpracy.

Karolina Szelążek

Head of Communications and Marketing w Billennium

Współpracę z Billennium kontynuujemy, stay tuned!

Rezultaty

  • 392

    W wyniku działań agencji w ciągu 2 lat (2021-2022) na temat Billennium ukazały się 392 publikacje, a eksperci Billennium są stale obecni w materiałach najważniejszych redakcji biznesowych i technologicznych w Polsce

  • 1,6 mln

    Według danych platformy IMM do 31.12.2022 r. z naszym przekazem dotarliśmy do 1 688 655 osób.

  • 2,4 mln

    Łączne AVE pozyskanych, redakcyjnych publikacji – bez wsparcia dodatkowego budżetu reklamowego – wyniosło 2 486 451 zł.

Zobacz także

Promocja aplikacji whiblo

O tym, jak sprawiliśmy, że nasz klient - braf.tech - stał się głównym komentatorem dot. whistleblowingu w...

Zobacz więcej

Promocja „Work-life fit” dla Talent Place

Jak pozyskaliśmy 70 jakościowych publikacji promując ideę "Work-life fit"? Które redakcje zainteresowały się tematem i co na koniec powiedział...

Zobacz więcej

iTaxi – promocja aplikacji iTaxi 3.0

Jak wypromować aplikację mobilną, aby użytkownicy nie tylko dowiedzieli się o jej istnieniu, ale również chcieli z niej...

Zobacz więcej