fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Promocja Lendi w mediach

Jak w 20 miesięcy dotarliśmy do blisko 80 milionów odbiorców, generując ponad 1 200 publikacji?

Lendi sp. z o.o. to najszybciej rosnący broker finansowy na rynku, z siecią placówek w całej Polsce i zespołem ponad 1 700 ekspertów. Spółka jest również twórcą narzędzia, które w rekordowo krótkim czasie pozwala precyzyjnie zbadać zdolność kredytową, porównać aktualne oferty banków i wyliczyć miesięczną ratę kredytu. Łącząc możliwości technologii, w postaci inteligentnego algorytmu, z praktyką ekspertów, Lendi dostarcza kredytobiorcom wyczerpującej wiedzy, niezbędnej do podjęcia świadomej decyzji przy realizacji marzeń o własnym domu.

Lendi jest klientem PR Calling od listopada 2021 roku. Zakres współpracy obejmuje kompleksową komunikację zewnętrzną, w tym m.in. działania media relations, pozycjonowanie eksperckie przedstawicieli klienta w obszarze finansów i udzielania kredytów oraz bieżący konsulting w zakresie PR.

Główne założenia współpracy: media relations, expert positioning (materiały korporacyjne, edukacyjne i eksperckie) przedstawicieli Lendi w mediach i budowanie regularnej komunikacji z grupami docelowymi.

Biznesowe cele komunikacyjne: rozwój sieci Lendi oraz przyciąganie nowych partnerów; pomoc w uczynieniu z firmy numeru 1, jeśli chodzi o rynki brokerski i finansowy.

Wizerunkowe cele komunikacyjne: zwiększenie świadomości na temat marki Lendi wśród klientów; wzmocnienie rozpoznawalności ekspertów Lendi na rynku; budowanie wizerunku firmy nowoczesnej i technologicznej (rewolucja technologiczna w kredytach, ponieważ takiego rozwiązania nie było wcześniej na rynku).

Bezpośrednie grupy docelowe: B2B (60%): rynek brokerów, ekspertów kredytowych, franczyzobiorców, partnerów Lendi, potencjalnych partnerów, deweloperów, biur sprzedaży nieruchomości i podmiotów afiliacyjnych, oraz B2C (40%): kredytobiorcy (hipoteczni, gotówkowi i inwestycyjni – firmy) na każdym etapie procesu.

Pośrednie grupy docelowe: media biznesowe, finansowe, bankowe i inwestycyjne, technologiczne/IT, ogólnoinformacyjne, franczyzowe oraz startupowe.

Sytuacja wyjściowa: przed rozpoczęciem współpracy z agencją eksperci Lendi byli rzadko obecni w mediach. Ich wypowiedzi były publikowane przede wszystkim w tytułach z grupy RASP, przede wszystkim w Business Insider Polska.

W momencie nawiązania współpracy Rada Polityka Pieniężnej była na etapie podnoszenia stóp procentowych, co z jednej strony było wyzwaniem, ale też szansą na pozycjonowanie ekspertów Lendi w tym temacie.

Wyzwania dla współpracy: głównym wyzwaniem postawionym przed PR Calling było wzmocnienie rozpoznawalności marki oraz ekspertów poprzez dotarcie do grup docelowych, a także zaistnienie przede wszystkim w mediach spoza grupy RASP.

Realizacja: założeniem było oparcie działań komunikacyjnych głównie w obszarze media relations, obejmującym przygotowanie i dystrybucję różnorodnych materiałów, takich jak informacje prasowe, artykuły i komentarze eksperckie. Wykorzystywaliśmy newsjacking, czyli wyszukiwaliśmy tematy, które były najbardziej aktualne i nośne w mediach.

Od listopada 2021 r. do lipca 2023 r. przygotowaliśmy lub zredagowaliśmy 14 informacji prasowych i 59 komentarzy eksperckich oraz zaaranżowaliśmy i koordynowaliśmy kilkanaście wywiadów.,

W wyniku naszych działań przedstawiciele Lendi wzmocnili swój wizerunek jako eksperci kredytowi w tematach, takich jak m.in. wyliczanie zdolności kredytowej, wpływ zmiany stóp procentowych na wysokość rat, porady dotyczące obniżenia rat kredytowych, inwestycje, wakacje kredytowe, różnica między WIBOR a WIRON czy bezpieczny kredyt 2 proc.

Rezultaty: w wyniku działań agencji w analizowanym okresie, czyli od listopada 2021 do lipca 2023 r. na temat Lendi w mediach pojawiły się 1 264 publikacje. Eksperci firmy byli w tym czasie obecni w najbardziej zasięgowych i merytorycznych materiałach redakcji biznesowych, finansowych czy wertykalnych, takich jak m.in. Rzeczpospolita/Rp.pl, Parkiet, Superbiz.se.pl, Strefabiznesu.pl, Biznes24.pl, Onet.pl, Next.gazeta.pl, Infor.pl, ISB News TV, BusinessInsider.com.pl, Forbes.pl, Fakt.pl, Bank.pl, Forsal.pl, Gazeta Finansowa, Gb.pl, FXmag.pl, MuratorPlus.pl, Housemarket.pl, Homeandmarket.eu, Nieruchomosci.biz czy Propertynews.pl.

Według platformy do monitoringu mediów Newspoint.pl z przekazem Lendi dotarliśmy do 79 737 319 odbiorców.

Łączne AVE wygenerowanych na podstawie redakcyjnej współpracy materiałów wyniosło 11 351 258 zł.

Lendi jest, jak na polski rynek kredytowy, stosunkowo młodym organizmem. Jako fintech i pośrednik kredytowy działamy od 5 lat i był to okres bardzo intensywnego rozwoju. Nasze wyniki sprzedażowe i tempo powiększania się zespołu nie szły niestety w parze ze wzrostem spontanicznej świadomości marki. Naturalnie jednym z czynników tej sytuacji jest specyfika branży, w której budowanie rozpoznawalności brandu jest czasochłonne i trudne. A do takich wyzwań potrzebni są ludzie od zadań specjalnych. Nie było łatwo znaleźć agencję, która podejmie się tego zadania, a jednocześnie znajdzie z nami wspólny język. Mieliśmy duże szczęście, że udało nam się trafić na PR Calling. Poza oczywistym, bardzo profesjonalnym podejściem, cały zespół, z którym współpracujemy, pokazał zaangażowanie i coś, co najłatwiej określić naturalnym wyczuciem tematu. Efekty odczuliśmy już po kilku miesiącach, kiedy nasi eksperci zaczęli regularnie pojawiać się w przestrzeni medialnej, a Lendi ugruntowało swoją pozycję ekspercką nie tylko w szczelnym środowisku finansowym, ale też na zewnątrz – na rynku konsumenckim.

Joanna Bolek

Brand Manager w Lendi

Rezultaty

  • 1 264

    W wyniku działań agencji w analizowanym okresie, czyli od listopada 2021 do lipca 2023 r. na temat Lendi w mediach pojawiły się 1 264 publikacje. Eksperci firmy byli w tym czasie obecni w najbardziej zasięgowych i merytorycznych materiałach redakcji biznesowych, finansowych czy wertykalnych

  • 79,7 mln

    Według platformy do monitoringu mediów Newspoint.pl z przekazem Lendi dotarliśmy do 79 737 319 odbiorców.

  • 11,3 mln

    Łączne AVE wygenerowanych na podstawie redakcyjnej współpracy materiałów wyniosło 11 351 258 zł.

Zobacz także

Promocja raportu CPL Poland

Case Study opisujące działania PR Calling, promujące raport CPL Poland pt. „Zoomersi w pracy, czyli jak pokolenie Z podbija rynek pracy w...

Zobacz więcej

Promocja Billennium w mediach

Case Study opisujące działania PR Calling, promujące Billennium w mediach w latach...

Zobacz więcej

Promocja aplikacji whiblo

O tym, jak sprawiliśmy, że nasz klient - braf.tech - stał się głównym komentatorem dot. whistleblowingu w...

Zobacz więcej

Lendi – konferencja prasowa dla #fintechu

25 października 2018 roku odbyła się konferencja prasowa Lendi - Eksperta Kredytowego Online (Grupa MZN Property, właściciel marki Morizon). Zobacz jak...

Zobacz więcej