fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Pozycjonowanie ekspertów

5 korzyści prowadzenia profilu LinkedIn

Posiadający już ponad pół miliarda użytkowników LinkedIn coraz bardziej zwiększa swoje możliwości. Stale rosnąca liczba profili na „biznesowej wersji Facebooka”, powoduje, że ten portal społecznościowy ma gigantyczne znaczenie, a posiadanie na nim profilu staje się już koniecznością. Dlaczego warto znaleźć się na LinkedIn?

LinkedIn początkowo był platformą, na której każdy użytkownik posiadał swoje wirtualne CV, a budowanie sieci kontaktów miało dużo mniejszy sens, niż obecnie. Wraz ze zwiększającą się popularnością serwisu, osoby znajdujące się na nim chętniej pisały krótkie treści update’ów, a w dalszym czasie zaczęły prowadzić również strony firm, w których są zatrudnieni lub są ich właścicielami. Teraz ten serwis umożliwia znacznie więcej, dużo więcej.

  1. Stań się ekspertem

Na LinkedIn znalazłeś się z jakiegoś powodu. Na pewno nie po to, żeby udostępniać filmiki ze śmiesznymi kotkami. Masz doświadczenie i wiedzę, którymi możesz się podzielić. Nie ma nic bardziej wartościowego niż budowanie biznesowego wizerunku w miejscu, które przynosi realne efekty. Stań się ekspertem, którego zdanie będzie brane pod uwagę. Jeśli śledzisz trendy, masz pewne przemyślenia na temat swojej branży, pisz o nich. Dziel się osiągnięciami, udostępniaj, komentuj. Tu opłaca się być aktywnym – merytorycznie.

  1. Znajdź pracę

Jeśli szukasz pracy lub chcesz zmienić obecną, daj się znaleźć potencjalnym pracodawcom. Jeśli wiesz, gdzie chcesz się rozwijać, napisz do CEO lub dyrektora zarządzającego firmy z pytaniem, czy szukają osoby o twoich kwalifikacjach. Możesz też włączyć opcję poprawiającą, po cichu, widoczność profilu wśród rekruterów lub kupić konto premium, które zwiększa zasięg profilu nawet 6-krotnie.

  1. Inspiruj się

Nie jesteś od wszystkiego, ale prawie wszystkiego możesz się dowiedzieć. Dodawanie wartościowych treści na profilu jest ważne, tak samo jak czytanie wpisów osób z twojej sieci kontaktów. Potraktuj LinkedIn jako kopalnię pomysłów. Pracując w agencji PR, chętnie czytam o sukcesach moich kolegów i koleżanek z branży, co niejednokrotnie naprowadziło na rozwiązanie zgodne z oczekiwaniami mojego klienta. Chcesz, żeby wpadały ci konkretne informacje? Zaznacz interesujący cię hasztag, a będziesz na bieżąco z konkretnymi newsami.

  1. Buduj sieć kontaktów

Znajomi na LinkedIn to kontakty, których posiadanie może przynieść sukces, tylko jeszcze nie wiesz kiedy i nie wiesz też, kiedy mogą się przydać. Dzięki nim możesz dzielić się doświadczeniem, nawiązać współpracę czy znaleźć pracę. LinkedIn jest miejscem profesjonalnych kontaktów, więc masz pewność, że nikt nie będzie wrzucać prywatnych zdjęć ze ślubu czy wakacji. Śmiało zapraszaj wszystkich, z którymi możesz zacząć działać. Jeśli ktoś cię zaprasza i jest wartościowym kontaktem, nie masz czego się obawiać przyjmij zaproszenie.

  1. Prowadź biznes

Oprócz swojego konta, możesz pokazać również swój biznes. Prowadzenie profilu firmowego stało się takim standardem jak fanpage. W wielu przypadkach profesjonalnym tworzeniem contentu zajmuje się agencja PR. Jednak to ty będziesz jej największym motorem, wspierając jej komunikację swoją eksperckością, a pytania o współpracę będą spływać znacznie częściej.

To tylko 5 korzyści z prowadzenia profilu na LinkedIn. Ten portal posiada bardzo duże możliwości biznesowe, w tym kampanie reklamowe i leadowe. Obecnie dzięki niemu można sprzedawać i zapraszać na branżowe wydarzenia za pomocą skrojonych algorytmów i odpowiednio dobranych sposobów targetowania odbiorców. Tak czy inaczej, warto zacząć być na LinkedIn. Do zobaczenia!

Tagi

Powiązane artykuły

Personal branding jako element skutecznej strategii PR marki

Chcesz jeszcze bardziej wypromować swoją firmę, niż robi to Twoja agencja public relations? Pomyśl o personal brandingu i zgłoś się do najlepszych!

Czytaj więcej

5 błędów najczęściej popełnianych podczas budowania marki osobistej

W dobie coraz większego wpływu mediów społecznościowych na sprzedaż, wizerunek i komunikację, większość specjalistów w branży stoi przed wyzwaniem świadomego wykreowania spójnej marki osobistej.

Czytaj więcej