fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Konferencja prasowa online Helping Hand

11 marca 2020 r. obsługiwaliśmy spotkanie z dziennikarzami w formie transmisji na żywo. Prezentacja możliwości innowacyjnej platformy do e-terapii Helping Hand powered by Digital Medical, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, odbyła się zarówno offline jak i on-line, jako live ze strony internetowej i fanpage’a naszego klienta.

Helping Hand powered by Digital Medical to pierwsza w Europie platforma do terapii online, pozwalająca przewidzieć nawrót choroby. Pomaga zadbać o różne obszary zdrowia psychicznego, od uzależnienia od alkoholu i depresji po zaburzenia odżywiania.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji i machine learning oferuje proces leczenia w pełni dopasowany do potrzeb użytkownika. Terapia, realizowana przez aplikację, zmienia jakość życia pacjentów oraz sposób pracy wspierających ich profesjonalistów – terapeutów, psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów.

Środki pozyskane z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także od prywatnych inwestorów, pozwoliły stworzyć unikalny, spersonalizowany system do wsparcia leczenia pacjentów i pracy terapeutów.

 

Konferencja prasowa. Nasze zadania:

 • przygotowanie harmonogramu działań
 • rekomendacja dziennikarzy z mediów biznesowych, finansowych, technologicznych, ogólnoinformacyjnych, medycznych
 • przygotowanie zaproszenia na konferencję
 • dystrybucja zaproszenia wśród wybranych dziennikarzy, bieżący kontakt z mediami
 • zapewnienie obecności dziennikarzy na konferencji
 • obsługa na miejscu wydarzenia
 • opracowanie materiałów prasowych
 • buzz w mediach – zapewnienie jakościowych publikacji, zwłaszcza w tytułach biznesowych
 • aranżowanie wypowiedzi CEO platformy – Marcina Brysiaka w wybranych mediach

Po konferencji, oprócz dystrybucji materiałów prasowych, nawiązywaliśmy indywidualne rozmowy z dziennikarzami i wspólnie wypracowywaliśmy odpowiedni kontekst do prezentacji tematu terapii uzależnień online. Zmieniająca się dynamicznie sytuacja, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, wymagała od nas niezwykłej elastyczności.

W normalnych okolicznościach, konferencja prasowa Helping Hand odbyłaby się zgodnie z całkiem innym scenariuszem. Szybki rozwój zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem postawił przed nami – agencją PR – dwa kluczowe wyzwania: 1) w błyskawicznym tempie zmianę gotowej już agendy i formy konferencji, aby z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo gości, a z drugiej zachować wysoką frekwencję, 2) wzbudzenie zainteresowania mediów, podczas gdy tematem nr 1 w większości redakcji był koronawirus. W trakcie pracy przy Helping Hand istotne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej okazały się wypracowane relacje z dziennikarzami. Bez nich nie osiągnęlibyśmy takich efektów.

Marta Tyszer

PR & Communication Manager, PR Calling

Helping Hand konferencja prasowa
Helping Hand konferencja prasowa

Rezultaty

W wyniku naszych działań o Helping Hand napisali dziennikarze najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Publikacje pojawiły się m.in. na stronach: Forbes, Pulsu Biznesu, Rzeczpospolitej, Angory, Dziennika Gazety Prawnej, PAP Nauka, Wprost czy Gazety Wyborczej.

W marcu sprawą nr 1 w Polsce był koronawirus. Sytuacja wymagała od nas elastycznego podejścia i nowych narzędzi, aby dotrzeć do dziennikarzy. Największym wyzwaniem stała się organizacja konferencji prasowej w warunkach społecznego dystansu. Pomogło nam zmęczenie dyżurnym tematem w kraju i przekaz, który, w obliczu utrudnionego dostępu do terapeutów, otworzył pacjentom „nowe drzwi”. Okazało się, że e-konferencja może być równie skuteczna jak ta w klasycznym wydaniu.

Marcin Brysiak

CEO Helping Hand

Rezultaty

 • 104

  Finalnie ukazały się 104 publikacje dotyczące nowych możliwości innowacyjnej platformy do e-terapii Helping Hand.

 • 355k

  zł AVE.

 • 762k

  UU zasięg.

Chcesz wiedzieć jak zorganizować konferencję prasową? Zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat!
Szukasz agencji do zorganizowania konferencji prasowej? Jesteś w odpowiednim miejscu, skontaktuj się z nami!

Zobacz także

Listonic – promocja raportu branżowego

Sprawdź, w jaki sposób promowaliśmy w mediach branżowych coroczne raporty nt. Sieci Handlowych i Trendów Zakupowych firmy...

Zobacz więcej

addictions.ai – buzz w mediach biznesowych

Zobacz jak prowadziliśmy PR addictions.ai - platformie, dzięki której osoby uzależnione od alkoholu każdego dnia otrzymują wsparcie w utrzymaniu...

Zobacz więcej

Lendi – konferencja prasowa dla #fintechu

25 października 2018 roku odbyła się konferencja prasowa Lendi - Eksperta Kredytowego Online (Grupa MZN Property, właściciel marki Morizon). Zobacz jak...

Zobacz więcej