fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Promocja Dare IT w mediach – case study

Dare IT to firma wspierająca kobiety w rozpoczynaniu i rozwijaniu kariery w branży informatycznej. Działa w obszarze tzw. biznesu impaktowego, który oprócz generowania zysków ma przede wszystkim wywołać pozytywną zmianę społeczną – umożliwić kobietom zmianę ścieżki zawodowej i dać dostęp zarówno do edukacji, jak i wspierającej się społeczności ze świata nowych technologii. Wspólnie ze Stanford University, jedną z najlepszych uczelni wyższych na świecie, Dare IT realizuje projekt badawczy, którego wyniki pomogą w tworzeniu jeszcze bardziej efektywnych działań w ramach inicjatywy dla kobiet. Potencjał firmy dostrzegli także najważniejsi pracodawcy IT w Polsce i na świecie – Dare IT współpracuje m.in. z Deloitte, Demant, ING Bank Śląski, Snowflake czy Goldman Sachs.

Założycielki Dare IT zgłosiły się do agencji, aby zwiększyć rozpoznawalność marki, a także wzmocnić swoją eksperckość wśród obecnych oraz potencjalnych partnerów biznesowych Dare IT.

Główne założenia współpracy projektowej: media relations i komunikacja działań klienta na rynku B2B.

Cele komunikacyjne: budowa rozpoznawalności marki oraz wzmocnienie pozycji eksperta na rynku, poprzez wywołanie buzzu w topowych mediach biznesowych, HR czy IT na temat roli kobiet w sektorze technologicznym.

Cel biznesowy: zwiększenie liczby leadów.

Grupy docelowe: managerowie średniego i wysokiego szczebla; media.

Czas trwania: 15 tygodni (20.09.2022 – 4.01.2023 r.).

Wyzwanie: klient zgłosił się do agencji z zadaniem dotarcia z informacjami na temat firmy do jak największej grupy odbiorców – przede wszystkim wśród managerów średniego i wysokiego szczebla, pracowników HR i IT, mających bezpośredni wpływ na rekrutację na stanowiska techniczne w firmach.

Sytuacja wyjściowa:

Przed przystąpieniem do pracy zrobiliśmy analizę dotychczasowych działań. Klient prowadził działania komunikacyjne w social media – przede wszystkim na platformie LinkedIn. Sporadycznie pojawiał się w mediach.

Realizacja:

Następnym naszym krokiem było przygotowanie planu komunikacji i tematów informacji prasowych. Postanowiliśmy położyć nacisk na kwestię przebranżawiania pracowników, budując przekaz wokół: specjalistów w branży IT, a także sytuacji kobiet w sektorze technologicznym – stereotypowo kojarzoną przede wszystkim z pracownikami płci męskiej. Zdecydowaliśmy się również wykorzystać wyniki badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanforda na temat efektywności programów Dare IT.

Nasz przekaz budowaliśmy wokół następujących tematów:

 • „Kobiety na rynku IT – ewenement czy nowa rzeczywistość?”
 • „Prestiżowy Uniwersytet Stanforda ocenił jakość szkoleń prowadzonych przez polską firmę””
 • „Kto da szansę juniorowi? Czy warto inwestować w rozwój młodych pracowników zamiast szukać doświadczonych specjalistów?”
 • „Zmiana branży – nowy trend czy konieczność pracownika?”

Wyniki działań PR:

 • 75 publikacji*
 • 1 076 230 AVE (zł)**
 • 2 627 250 dotarcie **

*Liczba materiałów wygenerowanych przez PR Calling

**Wartość przybliżona na podstawie danych IMM

Przedstawicielki Dare IT były często cytowane przez najważniejsze media w Polsce, takie jak m.in. Forbes, Infor, Gazeta Wyborcza, My Company czy BrandsIT. Udzieliły również pięciu wywiadów, a także były proszone o komentarze eksperckie.

W analizowanym okresie dotarliśmy z naszym przekazem do ponad 2,5 miliona osób.

Konsultanci PR Calling zrozumieli nasze potrzeby biznesowe i ton komunikacji, na jakim nam zależało. Wspólnie ustalony plan działań realizowany był z pełnym zaangażowaniem, a bieżąca komunikacja odbywała się w sposób płynny i elastyczny. Po zakończeniu projektu, zdecydowaliśmy się na współpracę w odrębnym obszarze, a także rekomendowaliśmy usługi PR Calling innym firmom technologicznym, którym zależy na profesjonalnej obsłudze przez konsultantów na co dzień zajmujących się tą tematyką.

Aleksandra Bis, współzałożycielka Dare IT.

Rezultaty

 • 75

  Liczba wygenerowanych publikacji

 • 1,08 mln

  AVE publikacji na podstawie danych IMM

 • 2,62 mln

  Dotarcie na podstawie danych IMM

Zobacz także

Promocja Lendi w mediach

Jak w 20 miesięcy dotarliśmy do blisko 80 milionów odbiorców, generując ponad 1 200...

Zobacz więcej

Promocja raportu CPL Poland

Case Study opisujące działania PR Calling, promujące raport CPL Poland pt. „Zoomersi w pracy, czyli jak pokolenie Z podbija rynek pracy w...

Zobacz więcej

Promocja Billennium w mediach

Case Study opisujące działania PR Calling, promujące Billennium w mediach w latach...

Zobacz więcej

Promocja aplikacji whiblo

O tym, jak sprawiliśmy, że nasz klient - braf.tech - stał się głównym komentatorem dot. whistleblowingu w...

Zobacz więcej

Promocja „Work-life fit” dla Talent Place

Jak pozyskaliśmy 70 jakościowych publikacji promując ideę "Work-life fit"? Które redakcje zainteresowały się tematem i co na koniec powiedział...

Zobacz więcej