fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Promocja Cryptiony w mediach – case study

Cyptiony to polsko-brytyjski startup, który stworzył aplikację do automatyzacji rozliczenia podatków od kryptowalut. W 2022 roku odnotował dziesięciokrotny wzrost liczby użytkowników, a dziś z jego rozwiązania korzystają już tysiące inwestorów, a także podmioty wyspecjalizowane w rozliczaniu klientów z podatku od kryptowalut. Narzędzie zintegrowano z platformami Narodowego Banku Polskiego i Bank of England, a także popularnymi giełdami kryptowalut. Cryptiony weszły też ze swoim produktem na rynek brytyjski.

Cryptiony to klient PR Calling, z którym agencja współpracowała projektowo od stycznia do marca 2023 roku. Działania obejmowały promocję rozwiązania firmy w mediach, w tym przede wszystkim media relations, pozycjonowanie eksperckie przedstawicieli klienta w kontekście kryptoaktywów oraz bieżący konsulting w zakresie PR.

Główne założenia współpracy: media relations, expert positioning (materiały korporacyjne, edukacyjne i eksperckie) przedstawicieli Cryptiony w mediach.

Wizerunkowe cele komunikacyjne: budowa i wzrost rozpoznawalności marki, kreowanie pozytywnego wizerunku firmy, pogłębienie stopnia znajomości Cryptiony i budowa lojalności wśród obecnych klientów, zbudowanie pozycji eksperta w branży kryptowalut oraz edukacja rynku.

Biznesowe cele komunikacyjne: wzrost sprzedaży.

Bezpośrednie grupy docelowe: posiadacze kryptowalut, programiści, biura rachunkowe i kancelarie prawne.

Pośrednie grupy docelowe: media biznesowe, finansowe, inwestycyjne, wertykalne technologiczne/IT, ogólnoinformacyjne oraz startupowe.

Sytuacja wyjściowa: przed rozpoczęciem współpracy z agencją Cryptiony prowadziły działania, takie jak m.in. SEO, SEM, reklama online czy udział w eventach zewnętrznych oraz publikowanie płatnych materiałów prasowych, m.in. na portalach Mam Startup, Cashless, Comparic czy BeinCrypto. Przedstawiciele Cryptiony byli rzadko obecni w innych – przede wszystkim biznesowych oraz zasięgowych – mediach.

Wyzwania dla współpracy: głównym zadaniem postawionym przed PR Calling było poinformowanie rynku o pozyskaniu przez Cryptiony finansowania od funduszy VC, stworzeniu narzędzia dla księgowych, a także wzmocnienie rozpoznawalności marki oraz ekspertów.

Realizacja: projekt był podzielony na dwie fazy. W pierwszej z nich poinformowaliśmy media oraz grupy docelowe o tym, że Cryptiony pozyskały 2,5 miliona złotych finansowania na dalszy rozwój, wchodzą ze swoimi usługami na rynek brytyjski, a w przyszłości chcą być liderem branży w regionie CEE. W fazie drugiej komunikacja została poświęcona narzędziu Cryptiony dla księgowych oraz poradom, jak rozliczać kryptowaluty.

W trakcie trwania projektu, opracowaliśmy 2 komunikaty prasowe, zaaranżowaliśmy i zredagowaliśmy 5 komentarzy eksperckich, a także skoordynowaliśmy 2 wywiady, w tym jeden wideo.

W wyniku naszych działań przedstawiciele Cryptiony wzmocnili swój wizerunek jako eksperci wypowiadający się w tematach, takich jak m.in. finanse, kryptowaluty, inwestowanie, bezpieczeństwo i aspekty prawne, blockchain, sztuczna inteligencja (AI) czy inne trendy technologiczne.

Rezultaty: w wyniku działań agencji w analizowanym okresie na temat Cryptiony w mediach pojawiło się 116 publikacji. Eksperci firmy byli obecni w najbardziej zasięgowych i merytorycznych materiałach redakcji biznesowych, finansowych, technologicznych czy wertykalnych, piszących o kryptowalutach w kraju, takich jak m.in. Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Parkiet, BusinessInsider.com.pl, Forbes.pl, MyCompanyPolska.pl, Superbiz.se.pl, Bankier.pl, Infor.pl, WNP.pl, Mam Startup, Cashless.pl, Comparic.pl, FXMag.pl, Fintek.pl, Gazeta Finansowa, Spidersweb.pl, Cryps.pl czy Kryptofama.pl

Według platformy monitoringu mediów Newspoint z przekazem Cryptiony dotarliśmy do 5 557 176 odbiorców, a łączne AVE wygenerowanych przez nas na podstawie redakcyjnej współpracy materiałów wyniosło 690 781 zł.

W pierwszym etapie współpracy skupiliśmy się na promocji komunikatu o pozyskaniu przez Cryptiony finansowania. O ile zainteresowanie mediów newsowym materiałem nie sprawiło żadnej trudności, o tyle wzbudzenie ciekowości dziennikarzy na temat produktu – aplikacji, stworzonej przez spółkę, było większym wyzwaniem. Aby osiągnąć zamierzony efekt, postawiliśmy na edukację rynku i wykorzystaliśmy sprzyjający tematowi timing rozliczania się z fiskusem.

Paweł Sobczak

Fin&Tech Lead w PR Calling

Serdecznie polecam firmę PR Calling specjalizującą się w usługach PR na rynku polskim i zagranicznym. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wysokiego poziomu profesjonalizmu, poświęcenia i osiągniętych wyników. Od samego początku naszej współpracy z PR Calling dostrzegliśmy ich zrozumienie naszej marki, branży i celów marketingowych. Gorąco polecamy firmę PR Calling każdemu, kto szuka wysokiej jakości usług w zakresie PR.

Hanna Milczarek

Chief Marketing Officer w Cryptiony R&D

Rezultaty

  • 116

    Liczba wygenerowanych publikacji

  • 5,5 mln

    Dotarcie na podstawie danych Newspoint

  • 690 tys.

    AVE na podstawie danych Newspoint

Zobacz także

Promocja Dare IT w mediach – case study

Case study Dare IT opisujące podejście PR Calling do komunikacji, będące odpowiedzią klienta na zwiększenie rozpoznawalności marki, a także wzmocnienie...

Zobacz więcej

Promocja Lendi w mediach

Jak w 20 miesięcy dotarliśmy do blisko 80 milionów odbiorców, generując ponad 1 200...

Zobacz więcej

Promocja Billennium w mediach

Case Study opisujące działania PR Calling, promujące Billennium w mediach w latach...

Zobacz więcej

Promocja aplikacji whiblo

O tym, jak sprawiliśmy, że nasz klient - braf.tech - stał się głównym komentatorem dot. whistleblowingu w...

Zobacz więcej