fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

PRowy miszmasz

Czym jest Discovery Month?

Jak dobrze agencja PR powinna poznać swojego klienta? Odpowiedź na to pytanie jest jedna: jak najlepiej! Jedną z najważniejszych zasad PR Calling jest bycie „blisko biznesu klienta”. Właśnie dlatego stworzyliśmy unikatowy proces onboardingu naszych partnerów – Discovery Month.

Pierwszy miesiąc współpracy z agencją public relations jest kluczowy. To wtedy nawiązuje się realną relację polegającą na zaufaniu oraz rozwoju, a agencja dokładnie poznaje cele biznesowe klienta. O tym, na czym polega stworzony przez nas Discovery Month i jak wygląda dedykowany proces identyfikowania potrzeb klienta – piszemy poniżej.

Pierwsza faza Discovery Month

W pierwszej fazie Discovery Month staramy się zebrać i skompilować jak najwięcej informacji o Twoim biznesie. Oznacza to dokładne poznanie Twoich konsumentów, dostawców i zespołu. Sprawdzamy, na jakim etapie rozwoju stoi Twoja komunikacja wewnętrzna oraz jakie są najważniejsze potrzeby Twojej firmy. Dokładnie analizujemy stan dotychczasowej komunikacji – czytamy poprzednie informacje prasowe, case study, bloga, sprawdzamy newslettery, dowiadujemy się z jakimi dziennikarzami marka miała kontakt.

To także moment, w którym analizujemy Twoją stronę internetową i podsumowujemy, jak wygląda ona dla osoby z zewnątrz – nie tylko na poziomie informacyjnym, ale również user experience.

Sprawdzamy Twoje otoczenie

„Nieważne, co mówią, ważne, by nie przekręcali nazwy” – choć znana, ta zasada zwykle nie potwierdza się w dobrze prowadzonej strategii public relations. To, w jakim świetle jest przedstawiana marka, świadczy również o sposobie prowadzenia przez nią biznesu. Właśnie dlatego dokładnie sprawdzamy wzmianki prasowe na temat Twojej firmy, opinie na Google oraz we wszystkich niezbędnych portalach, a także na social mediach. Analizujemy również sposób prowadzenia kanałów właśnie w mediach społecznościowych i wyciągamy wnioski patrząc na zaangażowanie odbiorców.

Korzystamy również ze swojej doskonałej znajomości mediów – kontaktujemy się z wybranymi dziennikarzami i sprawdzamy ich znajomość i odbiór Twojej marki.

Analizujemy konkurencję

We współpracy z działem biznesowym typujemy 3-5 firm, które stanowią największą konkurencję dla Twojej marki i dokładnie analizujemy ich obecność na rynku. Zaczynamy od stron www, a kończymy na komunikacji w mediach. Sprawdzamy częstotliwość oraz jakość komunikatów, wyciągamy wnioski końcowe, które mogą przysłużyć się rozwojowi strategii Twojej firmy.

Przygotowujemy Discovery Report

Na zakończenie całego procesu przygotowujemy Discovery Report, w którym zawieramy wszystkie najważniejsze zebrane informacje oraz wnioski naszych ekspertów. Dzięki temu masz zawsze dostęp do kompendium wiedzy o początkowym stanie komunikacyjnym swojej firmy, a sam raport stanowi najlepszą bazę wyjściową do tworzenia strategii. Wyniki pracy naszych konsultantów przedstawiamy na Discovery Workshops.

By odpowiednio dopasować nasze działania do celów biznesowych marki, stawiamy na dokładne zapoznanie się z sytuacją klienta, a także jego środowiskiem biznesowym. To dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiednich narzędzi i pełne wykorzystanie potencjału komunikacyjnego, a stworzony przez nas Discovery Month jest niezbędnym elementem całego procesu.

Elementy Discovery Month

 

Discovery Month przykuł Twoją uwagę?

Masz pytania odnośnie pierwszego miesiąca współpracy? Chciałbyś poznać listę działań, które dla Ciebie zrealizujemy? Nie wiesz, czy to dobry moment na rozpoczęcie działań PR? Napisz do nas, a my odpowiemy na wszystkie pytania.

Tagi

Powiązane artykuły

Czy na pewno wiesz, czym zajmuje się agencja PR?

Czy na pewno wiesz, czym zajmuje się agencja PR? Jeśli nadal uważasz, że PR-owcy są tylko od nawiązywania i budowania relacji z mediami, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Czytaj więcej

Agencja PR – jak znaleźć taką, która najlepiej wypromuje Twój biznes?

Z roku na rok, coraz więcej firm podejmuje współpracę z agencjami PR. I, choć na rynku jest ich wiele, wybór wciąż wydaje się trudny - w końcu zamierzamy powierzyć komuś swój wizerunek!

Czytaj więcej