fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Media relations

Po pierwsze: skuteczność!

Jednym z elementów oceny pracy PR-owca jest skuteczność jego działań. Ta skuteczność w dużej mierze zależy od wypracowanych relacji, które – szczególnie w obecnym czasie – są na wagę złota. Dobry PR-owiec nie porusza się wyłącznie wokół działań raz opisanych w strategii i nie zamyka się na aktywności wykraczające poza umowę z klientem. Pracując w komunikacji, trzeba słuchać rynku i mieć oczy dookoła głowy – wyłapywać potencjalne możliwości i proponować klientom działania także w kontekstach, które nie były nigdy wcześniej omówione.

W naszej pracy nieoceniona jest również umiejętność sprawnego wyczucia, czy w danym momencie lepiej opracować informację prasową i wysłać ją szeroko do mediów, czy może warto zaproponować materiał klienta wybranej redakcji, bo właśnie takie działanie odniesie lepszy skutek (oczywiście zakładamy, że mamy pod ręką wartościowy content, bo bez tego ani rusz).

Jednym z klientów agencji PR Calling jest Sendit S.A. – największy w Polsce pośrednik usług kurierskich oraz właściciel platformy Sendit.pl. Będąc w stałym kontakcie z dziennikarzami Rzeczpospolitej, dowiedzieliśmy się nad jakimi tematami pracuje redakcja. Pomysł na materiał nt. wpływu koronawirusa na branżę kurierską powstał jako bezpośrednia odpowiedź na jej bieżące zainteresowania i potrzeby. Materiał przygotowany przez Sendit był newsowy, obszerny i sam w sobie mógł być materiałem wystarczającym do przygotowania informacji prasowej, którą bez wątpienia opublikowałyby media o różnych profilach.

Zarekomendowaliśmy jednak klientowi współpracę „na wyłączność” z jedną redakcją. Efekt? Informacje o sytuacji na rynku usług kurierskich, jako pokłosie dużego materiału Michała Duszczyka (pozdrawiamy!!!) w Rzeczpospolitej, w swoich depeszach rozesłały także agencje informacyjne PAP i ISB NEWS. Komentarze Wojciecha Klibera – wiceprezesa Sendit opublikowały także m.in.:

Relacje z mediami należy budować mądrze, wysyłając im spersonalizowane, przemyślane i podparte wartościowymi danymi propozycje. To podejście jest nam w PR Calling szczególnie bliskie! Obserwujemy rynek i branże, w których działają nasi klienci i skutecznie wykorzystujemy szanse do komunikacji. Wchodzimy w dyskusje, odpowiadamy na materiały konkurencji klienta.

Oczywiście – informacja prasowa to wciąż najpopularniejsze narzędzie media relations, warto się jednak zastanowić, czy w każdej sytuacji będzie tak samo skuteczna. Prawidłowe przygotowanie, a następnie odpowiednia dystrybucja materiału dla mediów mają kluczowy wpływ na późniejsze efekty w postaci publikacji. Nic przyjemniejszego, gdy można takie efekty zaraportować klientowi.

Tagi

Powiązane artykuły

Jak napisać informację prasową i uzyskać maksimum publikacji? Kompendium wiedzy + BONUS

Jak napisać informację prasową? Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny artykuł nt. materiałów prasowych. A na koniec - BONUS!

Czytaj więcej

Pitch letter czy informacja prasowa? Co i kiedy wybrać?

Pitch letter czy informacja prasowa? Sprawdź, którą formę komunikacji z mediami wybrać, aby uzyskać maksimum efektów.

Czytaj więcej