Po pracy

Podsumowanie warsztatów Sotrender – IAB Internet Week

W ostatnim tygodniu uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących sztuki analizy komunikacji i kampanii w social media, odbywających się w ramach cyklu Internet Week organizowanego przez IAB Polska. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć kilka kluczowych wniosków z tego spotkania, mających wpływ na prowadzenie komunikacji w mediach społecznościowych.

Potrzeba czy kaprys, czyli jak wybrać najbardziej odpowiedni kanał social media?

Decydując się na obecność i prowadzenie działań w mediach społecznościowych powinniśmy zadać sobie kluczowe pytania:

  • Jaki jest nasz cel?
  • Do kogo chcemy dotrzeć?
  • Na jakich efektach nam zależy?

Nie decydujmy się na korzystanie z poszczególnych kanałów social media ze względu na modę, czy fakt, że inne firmy lub marki z nich korzystają. Każde medium ma inną specyfikę, a także różni się grupą odbiorców czy formą komunikacji, dlatego też treść, która cieszy się zainteresowaniem na firmowym Facebooku, niekoniecznie okaże się hitem na Instagramie. Decydując się na kampanię w social media, warto rozważyć również niszowe media specjalistyczne, takie jak np. Quora – serwis Q&A, służący do zadawania pytań i dzielenia się swoją wiedzą.

Niezbędne budowanie społeczności

Media społecznościowe zmieniają się i ewoluują, dając tym samym użytkownikom coraz większą możliwość wchodzenia w interakcje z firmami i markami. Warto pamiętać, że jest to bardzo ważny element budowania społeczności, dlatego nie powinniśmy zamykać się przed możliwością dodawania postów czy komentarzy na stronie. Co więcej, należy stale komunikować się z użytkownikami serwisów i odpowiadać na ich pytania czy sugestie.

Współpraca z agencją – jak wybrać najbardziej odpowiednią?

Najlepszym wyborem zdecydowanie będzie agencja 360 st., która specjalizuje się w prowadzeniu działań komunikacyjnych we wszystkich kanałach – nie tylko social media. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że tego rodzaju firma będzie mogła realizować spójną, wielowymiarową strategię komunikacyjną w wielu kanałach jednocześnie.

Social media – płacić czy nie?

Odpowiedź jest prosta: płacić. Jeżeli zależy nam na dotarciu do szerokiego grona odbiorców, budżet na działania promocyjne jest niezbędny. Co ważne, ze względu na coraz mniejsze zasięgi organiczne, sama kreacja nie jest już wystarczająca – dotyczy to przede wszystkim firm z branży FMCG. Wyjątek stanowią profile firm, które tworzą często i wysokiej jakości content. Tego typu treści są dodatkowo premiowane przez Facebooka, a działanie to ma na celu zwiększenie liczby jak najbardziej wartościowych treści na jego stronach.

Tagi

Powiązane artykuły

Joanna Warszawska dołącza do naszego zespołu

Czytaj więcej

3 najważniejsze zasady budowania personal brandingu

Czytaj więcej

Podsumowanie roku 2018 według PR Calling. Co istotnego wydarzyło się u nas i w branży?

Czytaj więcej

Agencja PR – jak znaleźć taką, która najlepiej wypromuje Twój biznes?

Czytaj więcej

5 powodów, przez które media nie publikują informacji prasowych

Czytaj więcej

Poranna PR-asówka – od jakich źródeł informacji warto zaczynać dzień?

Czytaj więcej

Rola PR w walce z fake news

Czytaj więcej

10 sposobów na… promocję sklepu internetowego!

Jak to się dzieje, że niektóre sklepy internetowe odnoszą spektakularny sukces, podczas gdy inne ponoszą porażkę?

Czytaj więcej

Współpraca z dziennikarzami. Jak budować media relations?

Co musisz wiedzieć o dobrym prowadzeniu media relations? Poniżej 5 pytań, które pomogą Ci rozwinąć PR w firmie.

Czytaj więcej

Podsumowanie warsztatów Sotrender – IAB Internet Week

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć kilka kluczowych wniosków z warsztatów dotyczących sztuki analizy komunikacji i kampanii w social media, mających wpływ na prowadzenie komunikacji w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej