fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

PR Pulse

PR Calling najlepiej ocenioną agencją PR wg raportu MMP i badania Kantar Polska

PR Calling została najlepiej ocenioną agencją PR w raporcie „Agencje PR” przygotowanego przez magazyn „Media Marketing Polska”. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Polska, jako jedyna zajęła pierwsze miejsce w aż 4 kategoriach.

PR Calling to butikowa agencja specjalizująca się w obsłudze marek szeroko związanych z technologiami i innowacjami. Spektakularnie zadebiutowała w raporcie MMP, zajmując pierwsze miejsce w aż 4 kategoriach:

  • „zadowolenie z media relations”,
  • „usługi są warte wynagrodzenia, które klient płaci”,
  • „rozumie biznes klienta, kategorię produktową/usługową i sytuację rynkową w branży, w której działa”,
  • „działania i kampania PR realizowane przez agencję są skuteczne”.

Klienci docenili agencję również w kategorii „stara się zrozumieć politykę działania i kulturę organizacyjną klienta”, w której PR Calling zajęła pierwsze miejsce ex aequo z dwiema innymi firmami.

Jestem ogromnie dumna z wyników, które udało nam się osiągnąć. Szczególnie ważne jest dla mnie to, że klienci docenili jedną z czołowych wartości PR Calling – „blisko biznesu klienta”. Od zawsze powtarzam, że działania komunikacyjne nie mogą być projektowane w oderwaniu od celów biznesowych klienta, jego sytuacji rynkowej i branży, w której działa. Agencja PR nie może stanowić odrębnego bytu, doklejonego do firmy na siłę, a być naturalnym przedłużeniem jej struktur organizacyjnych. Cieszę się, że klienci docenili nas za to podejście. Nie mniej satysfakcji sprawiły najlepsze oceny w kolejnych trzech kategoriach. Naturalnie to zasługa całego zespołu, który na co dzień działa na wysokich obrotach, zapewniając jak najlepszą jakość i skuteczność świadczonych usług. Natomiast szczególne podziękowania należą się naszym klientom, bez których tak udany debiut nie miałby miejsca. Oczywiście nie spoczywamy na laurach.

Katarzyna Dworzyńska, Head of Business PR Calling.

Również w pozostałych kategoriach PR Calling zajęła wysoką, bo drugą pozycję. Agencja została bardzo dobrze oceniona w kategoriach:

  • „zadowolenie ze współpracy z agencją”,
  • „informuje jasno i szczegółowo, w jaki sposób wydawany jest budżet”,
  • „oferuje strategiczne i długofalowe podejście do realizacji zleconych działań”.

Badanie „Agencje PR” zostało przeprowadzane przez̨ firmę Kantar Polska metodą wywiadów telefonicznych w dniach 05.07-15.07.2019 r. W raporcie zostały przedstawione wyniki 20 agencji. Raport jest do kupienia tutaj.

Tagi

Powiązane artykuły

Język inkluzywny w komunikacji – jak go stosować

Czytaj więcej

PR w branży finansowej

Czy prowadzenie PRu dla firmy z branży finansowej jest trudniejsze niż dla innych?

Czytaj więcej

PR-owe ABC dla firm technologicznych

Jak prowadzić działania PR-owe dla firm z branży IT, żeby w pełni wykorzystać potencjał komunikacyjny?

Czytaj więcej

Jak działa agencja PR?

Czytaj więcej

Jak wysłać informację prasową?

Wskazówki i porady, jak dobrze wysłać informację prasową.

Czytaj więcej

Jak pozycjonować ekspertów firmy?

Maria Rotkiel często pojawia się w mediach jako ekspertka w dziedzinie psychologii, prof. Jerzy Bralczyk zawsze komentuje tematy związane z językoznawstwem, a dr Paweł Grzesiowski udziela ostatnio wielu wywiadów w kontekście epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej

Jak PR może wesprzeć employer branding?

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy językowe Polaków

Dziennie w sieci popełniamy aż 14 188 błędów językowych. Jakie są najczęstsze i co zrobić, żeby było ich jak najmniej?

Czytaj więcej

Multitasking w pracy PR-owca

Multitasking w pracy PR-owca musi iść w parze z dobrą organizacją czasu - tylko wówczas wielozadaniowość oznacza efektywność.

Czytaj więcej

7 zasad dobrego follow-up’u

Jeśli po wysyłce informacji prasowej, propozycji wywiadu czy zaproszeń na konferencję prasową odpowiedzi od dziennikarzy jest niewiele albo nie ma ich wcale, PR-owcy sięgają po stare, sprawdzone narzędzie: „follow-up”.

Czytaj więcej