fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

PR Calling

5 pytań dotyczących działań wizerunkowych

Jak mogę zaistnieć w mediach branżowych? Jak zostać prelegentem na konferencjach? Na te pytania konsultanci PR odpowiadają prawie każdego dnia, ponieważ coraz więcej firm chce zadbać o swój wizerunek. Często jednak nie wiedzą jak to zrobić. Wychodząc im naprzeciw przygotowaliśmy kolejny zestaw Q&A. Tym razem znajdziecie w nim najczęściej zadawane pytania w kontekście kreowania wizerunku oraz odpowiedzi na nie. Miłej lektury!

Czy PR obejmuje tylko działania bezpłatne? Czy będę musiał płacić za publikacje?

PR to głównie działania bezpłatne, opierające się na relacjach z mediami. Możemy do nich zaliczyć m.in. informacje prasowe oraz pozycjonowanie ekspertów. Jednak są też takie, za które trzeba ponieść koszty – zgłoszenia do konkursów, udział w konferencjach w roli prelegenta czy obecność na branżowych wydarzeniach. Wszystkie działania, które wymagają dodatkowych kosztów, wcześniej są konsultowane z klientami.

Jak mogę znaleźć się w branżowym raporcie?

Zazwyczaj do udziału w tworzeniu raportów zapraszane są firmy, które przygotowują autorskie materiały np. opracowania, sprawozdania lub badania. Możemy też oczywiście sami zgłosić się do organizacji odpowiedzialnej za ich publikację i otrzymać propozycję współpracy. W zależności od rodzaju raportu i/ lub tego, co oferujemy od strony merytorycznej, otrzymamy propozycję współpracy bezpłatnej lub płatnej.

Jak mogę zostać prelegentem na konferencjach branżowych? Czy mogę liczyć na pomoc agencji w tym zakresie?

Podobnie jak w przypadku raportów – często na konferencje branżowe zapraszani są specjaliści w swojej dziedzinie. Jeżeli nie otrzymasz takiej propozycji, możesz skontaktować się z organizatorami i zaproponować im swój temat prelekcji. Agencja PR może pomóc Ci w wyborze konferencji, zająć się kwestiami organizacyjnymi, przygotowaniem prezentacji czy przemówienia na wydarzenie. Musisz jednak pamiętać, że udział w tego typu eventach w roli prelegenta jest z reguły płatny.

Czy agencja PR może sprawić, że moja firma weźmie udział w konkursie?

Tak, agencja PR może pomóc Ci w przygotowaniu zgłoszenia, a następnie przesłać je do organizatorów konkursu. Udział w większości konkursów jest jednak płatny.

Jak mogę zaistnieć w branżowych rankingach?

To zależy od rankingu. Do niektórych z nich można się zgłosić samodzielnie – wówczas należy wypełnić formularz, a do innych twórcy dobierają firmy samodzielnie wg określonych kryteriów.

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednim materiałem, który powstał w ramach cyklu #7pytandoagencjiPR:

Tagi

Powiązane artykuły

Prowadzenie działań PR dla branży logistycznej

Jak prowadzić działania PR dla klientów z branży logistycznej? Z jakich narzędzi korzystać? Jak komunikować się z biznesem, a jak z konsumentem?

Czytaj więcej

Etyka w public relations. Czego nie robić i gdzie szukać wskazówek?

Czytaj więcej

Public relations od podstaw. Trzy filary pozwalające lepiej zrozumieć PR

Starając się przybliżyć tematykę PR, rozłożymy na czynniki pierwsze typy i rodzaje działań oraz podstawowe narzędzia.

Czytaj więcej

Początek współpracy z agencją PR – 6 najczęściej zadawanych pytań

Jak wygląda początek współpracy z agencją PR? Ile kosztuje obsługa? Czy można rozpocząć działania na próbę? Odpowiadamy w naszym materiale.

Czytaj więcej

Informacja prasowa – 13 pytań najczęściej zadawanych przez Klientów

Informacja prasowa to podstawowe narzędzie pracy PR’owców. W jaki sposób napisać i wysłać komunikat? Kto będzie zainteresowany materiałem? O tym piszemy w materiale.

Czytaj więcej

PR w branży finansowej

Czy prowadzenie PRu dla firmy z branży finansowej jest trudniejsze niż dla innych?

Czytaj więcej

5 pytań związanych z obecnością w mediach

Kiedy otrzymasz zaproszenie do telewizji śniadaniowej? Jak zwiększyć liczbę komentarzy eksperckich? O tym piszemy w materiale!

Czytaj więcej

Jak napisać informację prasową o nowym produkcie?

Czytaj więcej

6 pytań o mierzenie efektywności działań PR

Jakie cele będą realizowały działania PR? Czy regularnie będę otrzymywał raport podsumowujący działania? Odpowiadamy na 6 pytań związanych z mierzeniem efektywności działań PR

Czytaj więcej

Działania PR dla firm z branży technologicznej

Nawet najlepsza technologia potrzebuje wsparcia komunikacyjnego. W jaki sposób prowadzić działania wizerunkowe dla podmiotów z branży IT?

Czytaj więcej