fbpx

Ta strona korzysta z plików cookie, możesz przeczytać więcej w naszej Polityce Prywatności. Prosiy również o zapoznianie się z naszą Klauzulą Informacyjną.

Pytania do agencji

5 pytań dotyczących działań wizerunkowych

Jak mogę zaistnieć w mediach branżowych? Jak zostać prelegentem na konferencjach? Na te pytania konsultanci PR odpowiadają prawie każdego dnia, ponieważ coraz więcej firm chce zadbać o swój wizerunek. Często jednak nie wiedzą jak to zrobić. Wychodząc im naprzeciw przygotowaliśmy kolejny zestaw Q&A. Tym razem znajdziecie w nim najczęściej zadawane pytania w kontekście kreowania wizerunku oraz odpowiedzi na nie. Miłej lektury!

Czy PR obejmuje tylko działania bezpłatne? Czy będę musiał płacić za publikacje?

PR to głównie działania bezpłatne, opierające się na relacjach z mediami. Możemy do nich zaliczyć m.in. informacje prasowe oraz pozycjonowanie ekspertów. Jednak są też takie, za które trzeba ponieść koszty – zgłoszenia do konkursów, udział w konferencjach w roli prelegenta czy obecność na branżowych wydarzeniach. Wszystkie działania, które wymagają dodatkowych kosztów, wcześniej są konsultowane z klientami.

Jak mogę znaleźć się w branżowym raporcie?

Zazwyczaj do udziału w tworzeniu raportów zapraszane są firmy, które przygotowują autorskie materiały np. opracowania, sprawozdania lub badania. Możemy też oczywiście sami zgłosić się do organizacji odpowiedzialnej za ich publikację i otrzymać propozycję współpracy. W zależności od rodzaju raportu i/ lub tego, co oferujemy od strony merytorycznej, otrzymamy propozycję współpracy bezpłatnej lub płatnej.

Jak mogę zostać prelegentem na konferencjach branżowych? Czy mogę liczyć na pomoc agencji w tym zakresie?

Podobnie jak w przypadku raportów – często na konferencje branżowe zapraszani są specjaliści w swojej dziedzinie. Jeżeli nie otrzymasz takiej propozycji, możesz skontaktować się z organizatorami i zaproponować im swój temat prelekcji. Agencja PR może pomóc Ci w wyborze konferencji, zająć się kwestiami organizacyjnymi, przygotowaniem prezentacji czy przemówienia na wydarzenie. Musisz jednak pamiętać, że udział w tego typu eventach w roli prelegenta jest z reguły płatny.

Czy agencja PR może sprawić, że moja firma weźmie udział w konkursie?

Tak, agencja PR może pomóc Ci w przygotowaniu zgłoszenia, a następnie przesłać je do organizatorów konkursu. Udział w większości konkursów jest jednak płatny.

Jak mogę zaistnieć w branżowych rankingach?

To zależy od rankingu. Do niektórych z nich można się zgłosić samodzielnie – wówczas należy wypełnić formularz, a do innych twórcy dobierają firmy samodzielnie wg określonych kryteriów.

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednim materiałem, który powstał w ramach cyklu #7pytandoagencjiPR:

Tagi

Powiązane artykuły

Język inkluzywny w komunikacji – jak go stosować

Czytaj więcej

PR w branży finansowej

Czy prowadzenie PRu dla firmy z branży finansowej jest trudniejsze niż dla innych?

Czytaj więcej

PR-owe ABC dla firm technologicznych

Jak prowadzić działania PR-owe dla firm z branży IT, żeby w pełni wykorzystać potencjał komunikacyjny?

Czytaj więcej

Jak działa agencja PR?

Czytaj więcej

Jak wysłać informację prasową?

Wskazówki i porady, jak dobrze wysłać informację prasową.

Czytaj więcej

Jak pozycjonować ekspertów firmy?

Maria Rotkiel często pojawia się w mediach jako ekspertka w dziedzinie psychologii, prof. Jerzy Bralczyk zawsze komentuje tematy związane z językoznawstwem, a dr Paweł Grzesiowski udziela ostatnio wielu wywiadów w kontekście epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej

Jak PR może wesprzeć employer branding?

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy językowe Polaków

Dziennie w sieci popełniamy aż 14 188 błędów językowych. Jakie są najczęstsze i co zrobić, żeby było ich jak najmniej?

Czytaj więcej

Multitasking w pracy PR-owca

Multitasking w pracy PR-owca musi iść w parze z dobrą organizacją czasu - tylko wówczas wielozadaniowość oznacza efektywność.

Czytaj więcej

7 zasad dobrego follow-up’u

Jeśli po wysyłce informacji prasowej, propozycji wywiadu czy zaproszeń na konferencję prasową odpowiedzi od dziennikarzy jest niewiele albo nie ma ich wcale, PR-owcy sięgają po stare, sprawdzone narzędzie: „follow-up”.

Czytaj więcej